Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a HP laptophoz billentyű...

Ehhez a HP laptophoz billentyűzet, vagy csere?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott ez a laptop:

[link]


A billentyűzete meghibásodott, beázott. A gép 3 éves korához képest jól működik, de jelenleg csak usb billentyűzettel.


A gyári szervíz 1.5 hónapra elvitné, és 80ezer forint környékén javítaná meg. Néhány másik szerviz 50-80 ezer forintos ajánlatot adott szintén.


Ezeket egy 3 éves, nem garanciális gép esetében horrornak érzem.

Netezni, böngészni használom csak a gépet és office programok kellenek még, más nem.


Szeretném a segítségeteket kérni.

Nem értek hozzá, nem tudom, mit hol keressek.

Tudtok esetleg olyan helyet, ahol 30 alatt meg tudják oldani a billentyűzet cserét? Vagy megéri a csere 5-80ért?


Esetleg hagyjam az egészet, okosabb lenne egy új gép? Ha igen, 100-130 között melyik?


Köszi előre is!


2021. jún. 13. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyiért tényleg sok a csere. max 25k-30k-nak kellene lennie a cserének, mert gondolom felső burkolattal egybe épített így az egész panelt cserélni kell. Nem annyira bonyolult, bár még pár szervízet körbe kérdeznék.
2021. jún. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, burkolattal együtt van sajnos.
2021. jún. 13. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt van hozzá billentyűzet, jó eséllyel kompatibilis.

Nagyjából 6-10 csavart kell kiszedned, kicseréled és boldog vagy.


[link]

2021. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Kinézetre nagyon hasonlít, de az én gépem 14 CF széria, itt pedig kompatibilis szériáknak ezeket sorolja: HP 14-ck000 HP 14-cm000 HP 14T-CM000

HP 14Z-CM100


Jó lehet így is?

Elvileg az egész burkolattal van együtt, egyszer már szétcsavaroztam a hátlapot, és nem tudtam kivenni, mert minden más is ott volt.

2021. jún. 13. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szervizvezető létemre úgy gondolom hogy jó hozzá.

Van még olyan lehetőség hogy billentyűzet rendelés és az integrált billentyűzet cseréje a palmrest burkolatban de garantálom neked hogy nem sok szervizt találsz aki kicseréli neked.


Általában felszereltségben szokott különbség lenni mondjuk a cf/ch/cm/ck sorozatokban. De amennyiben mégsem jó vissza tudod küldeni 33 napon belül

A plamerest burkolat kivételéhez pedig tudom ajánlani a gitárpengetőt vagy valami kiselejtezett kártyát (személyi/bankkártya/diákiazolvány vagy a védettséget igazoló kártya is tökéletes :D)


Youtube-on rákeresel hogyan is kellene egy ilyen dolognak nekilátni és végigköveted az ott látottakat ha találtál a notidhoz passzoló viedeót.

2021. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!