Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS-t frissíteni érdemes egy...

BIOS-t frissíteni érdemes egy laptopon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy akár működésképtelenné is válhat a gép a frissítés rosszul sikerül, de milyen előnyei lehetnek ha frissülne a BIOS verzió? Akár javíthatna a gép teljesítményén is?

2021. jún. 16. 03:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg mit változtattak benne.
2021. jún. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Csak úgy ok nélkül nem érdemes BIOSt frissíteni, csak ha hibát tapasztalsz és a changelog szerint a frissítés javítja.
2021. jún. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Én azt vallom, hogy ami működik, abba nem célszerű belepiszkálni. Ha így is jól működik, akkor látható előnyt nem fog hozni, ellenben még akár komoly galibát is okozhat.
2021. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Igen, mindenképp érdemes..!
2021. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
65%

Talán ha valami biztonsági rést javítanak vele. Pl régen volt a Meltdown Spectre nevű biztonsági rés, amit sok gyártó azzal javított.


Vagy ha valami számodra is előjövő hibát orvosol. Pl. nekem azt csinálta a laptopom, hogy kb minden 10. bekapcsolásnál minden ok nélkül max fordulaton dolgozott a cooler és nem hagyta abba a következő újra indásig. Megnéztem a change log -ban, és benne volt ennek a javítása is, azért frissítettem.


De amúgy ha a laptop számodra elvárt módon működik, fölösleges frissíteni.

Legtöbbször hibákat javítanak, vagy új BIOS menü pontokat raknak bele, de teljesítmény növekedéssel csak nagyon-nagyon ritkán jár.


A számítástechnikában ami működik, azt nem szabad megjavítani.

2021. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%

"Talán ha valami biztonsági rést javítanak vele"


Általában nem tudod hogy milyen hibákat javítottak ki. A leírásukban nem (mind) szerepel. Nem árulják el a hibát pont azért hogy a lusta későn frissítő usereknek se okozzon kárt mert a crackerek ezen információ miatt tudnák őket támadni. Ha mégis gondot észlel akkor úgyis ráfogja a népszerű bűnbakra: a windowsra.

Azzal hogy nem a legújabb biost használja a user azzal minden felelősség is áthárul a gyártóról a userre az esetleges károk v hibák miatt.

2021. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

"A számítástechnikában ami működik, azt nem szabad megjavítani."


Akkor ne menj IT-ra, mert az őskövület szervereket életben tartanád a biztonsági résekkel együtt :)

2021. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

BIOS, RAID vezérő, HDD/SSD firmware frissítést szerintem is csak akkor kell csinálni, ha gondod van a meglévővel, ez nem olyan, mint egy oprendszer, ahol egyértelműen azt mondanám, hogy természetesen frissíteni kell.


Egy BIOS frissítést teljesítmény növelés céljából nem érdemes csinálni szerintem. Elrontani nem nagyon lehet, mert - gondolom - manapság alap, hogy kettő van, szóval ha el is rontod, a másikról el fog indulni a gép, de csodákat ne várj, ilyesmit nem szokott javítani.

2021. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

""A számítástechnikában ami működik, azt nem szabad megjavítani."


Akkor ne menj IT-ra, mert az őskövület szervereket életben tartanád a biztonsági résekkel együtt :)"


Ha meg téglásítod vele a cuccost, a gyártó lesz*rja a fejed. Hogy jobb? Egy nem működő ajtótámaszték, vagy együtt élni pár biztonsági réssel, amit nagy valószínűséggel sosem használnak ki?


Manapság a legtöbb gyártó terméke már rendelkezik az elrontott BIOS frissítések könnyű helyreállítási lehetőségével. De régebbi termékeknél bizony ez csak szerviz tudta megcsinálni (jó pénzért persze). Bőven elég volt hozzá, hogy kifaggyon frissítés közben, vagy elmenjen az áram.

2021. jún. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!