Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha vennék egy bányászgépet 2...

Ha vennék egy bányászgépet 2 milliós keretből, mennyi idő alatt térülne meg az ára?

Figyelt kérdés
Sajnos láma vagyok ehhez az egész kripto témához. Be sem tudnám állítani szerintem. Az meg, hogy valaki megkérek aki ért hozzá az plusz költség lenne.

2021. jún. 20. 02:28
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Illetve Windows vagy

Linux alatt hatékonyabb bányászni? Mert ahogy olvaso erről is megoszlanak a vélemények.

2021. jún. 20. 02:30
 2/23 MGéza ***** válasza:
90%

Plusz egy ekkora rignél már szállítási költség is felmerül, nem biztos, hogy szerencsés egy kombi csomagtartójában utaztatni. Szóval ha ilyenen problémázol, szerintem bele se vágj, nem ezek lesznek a legnagyobb költségeid.

Vannak hashrate kalkulátorok, szépen bepötyögöd hogy miből mennyid van, kiszámolja hogy mire számíts. Annyit viszont fontos tudnod hogy ezek a kalkulátorok sem látnoki masinák, szóval az akutuális árfolyammal számolják a profitot. Ha viszont belátható időn belül bezuhannának a coin árak akkor rögtön nem érvényes a számítás.

2021. jún. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Előbb azt nézd meg mindenképpen, hogy mennyit fogyaszt a gép és hogy azt te tudod-e fizetni zsebből anélkül, hogy a kibányászott kriptoidat el kellene adnod és villanyszámlára költened. Amennyiben ez nem megy, akkor NE VÁGJ BELE, mert nem fogja megérni.

Ha veszel 2 misiért gépet, tudod vagy egy évig fizetni a többletáramot és ki tudod várni a megfelelő időpontot a coinjaid eladására, akkor viszont jó bolt.


A másik meg az, hogy jobb a medvepiacot végigbányászni, mert

1. Olcsóbban jutsz jóval hardverhez

2. Mindenki "menekül" így a kedvezőbb hardver árak mellett csökken a hálózat hashrateje és nehézsége ---->számszerűsítve több coinod lesz egységnyi idő alatt.

3. Hacsak nem az van, hogy világszerte betiltják a cryptot, tartsd meg őket addig, míg el nem éri azt a magas (de reális) célárat, amit szeretnél, csak akkor add el egy részüket (ne az egészet).

4. Az ethereum nemsokára nem lesz bányászható, mert proof of stakebe fog működni proof of work helyett, szóval legyen terved mi mást bányászol majd az ethereumon kívül.

2021. jún. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Amit 2 hónapja vettem 7 ezer forintból coint próbaképp, ma alig 4ezret ér. Nem véletlenül kezdik el a bányászrigeket eladni. Nem éri meg. Ha meg "bohóckodni" akarsz, kipróbálhatod 1db jelenlegi vga-ddal is és akkor nem buksz.
2021. jún. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 MGéza ***** válasza:
50%
#3: Lehet, hogy betiltják a cryptovalutákat? Mondjuk tényleg reális esély van rá sajnos, mivel a szervezett bűnözés előszeretettel használja pénzmosásra.
2021. jún. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

5: Mondjuk azt megnézném, hogyan akarnák betiltani azt, aminek semmilyen központja nincs. (decentralizált)

Másrészt óriási gyártók (amd, nvidia) keresik degeszre magukat rajta.

2021. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

#5. Ember! Én nem azt mondtam, hogy betiltják őket. A betiltásukhoz az internetet kellene betiltani.

Az értelme annak a résznek amit írtam az az, hogy míg olyat nem lát hiteles forrásból, hogy komolyan betiltják x határidővel az összes kriprot az összes országban, addig tartsa nyugodtan meg amit bányászott, míg nem jön olyan ár, amin már megéri neki eladni.


Egyelőre úgy áll a dolog, hogy hosszú távon nem lehet rajta bukni. Csak ha mondjuk úgy jársz mint a négyes, hogy csúcsközelben veszel, csökken majd felére, aztán ha bepánikolsz és eladod, akkor veszteséges vagy.

2021. jún. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
20-30 év ...
2021. jún. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Látom megérkeztek az "igazi szakértők" a 4-es és az 5-ös személyében. :D
2021. jún. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%
9: Mesélj, ha 40%-okat buksz 2 hónap alatt, mi éri meg annyira? :P
2021. jún. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!