Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop billentyűzet probléma:...

LostSilverBook kérdése:

Laptop billentyűzet probléma: HP laptopom akármelyik billentyűjét lenyomom, a billentyű lenyomására dupla karaktert ír... Típus: HP ProBook 440 G4 ; Sorozatszáma: 2UCO9ES Probléma hardveres vagy szoftveres?

Figyelt kérdés

- Külső USB-s jó billentyűzettel egy darabig működik, de ritkán azon is elmásznak a gombok, ezért nehéz eldöntenem, hogy most hardveres, vagy szoftveres hiba csinálja ezt.

- A billentyűzetet nem érte folyadék és egyéb fizikális tényező sem!

- Este kikapcsolásnál még működött, reggel bekapcsolásnál jelentkezett a hiba.

- Csökkentett üzemmód: nem segített!

- Frissítések eltávolítása: nem segített!

- Gép alaphelyzetbe állítása (minden fájl és program törlésével): nem segített!

- A billentyűzet levegőfújásos kitisztítása, és porszívózása: nem segített!

- Garancia nincs.



2021. jún. 20. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

1. start > gépház > rendszer > könnyű kezelés > bevitel/billenytyűzet > billentyűszűrés használata > be (ikon megjelenítés tálcán/hangjelzés > ki)

2. keresésbe beírod > regedit

- keresd meg a baloldali panelen a következő kulcsot:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response

- jobboldali panelen kattints duplán az AutoRepeatDelay-re és a felugró ablakban írd át az értéket 50-re > OK [link]

- jobboldali panelen kattints duplán a BounceTime-ra és a felugró ablakban írd át az értéket 0-ra > OK

3. zárd be a rendszerleírót és indítsd újra a gépet

2021. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Wáó! Megcsináltam amit mondtál, és csodával határos módon eltűnt a két karakteres probléma. Ezt köszönöm! Meg úgy a segítői szándékot és a részletes leírást! :)

A pezsgő bontás viszont még elmarad, ugyanis ez kihatott a BackSpace karakterre. :) ​

-> Ha lenyomom a BackSpace [BS] billentyűt a laptop billentyűzetén, akkor csak egyetlen egy karaktert töröl, többet nem. Több karaktert csak úgy tudok törölni, ha a Shift (vagy egyéb karaktert nem kívánó) gombot a BS gombbal felváltva nyomgatom megsorozva a dokumentumot.

Tehát például: Ha több karaktert szeretnék törölni, akkor felváltva többször le kell nyomni a Shift majd BS gombot... XD


Ezzel még ki is egyeznék, de egyéb érdekes dolgot is produkál a billentyűzet, ami arra enged következtetni, hogy nagyobb a probléma.


- Újraindítás után a kurzor billentyűk továbbra is kettőt ugornak a laptop billentyűzetén, a külső billentyűzet viszont újraindítás után jól funkcionál, egészen addig, amíg a laptop billentyűjéhez nem nyúlok. :(

Illetve egy idő után, mintha a klső billenntyűzet is lassabban reagálna... Igen, wáó...


- Ha a lapptop billentyűhöz nyúlok, akkor valamiért világít a Caps Lock [CL] billentyű és nem tudom kikapcsolni a laptop billentyűzetén... Fura, hogy viszont külső billentyűzettel bár ki tudom kapcsolni a Caps Lock-ot, azaz a világítását le tudom kapcsolni, de kikapcsolt állapotban is mindent nagybetűvel ír, vagyis nem kapcsol ki, csak úgy jelzi... kivéve a külső billentyűzet... o.O Wow!


Aztán ha a laptopon is megnyomok pár random betűt, akkor se a külsőbillentyűzet, se a laptop billentyűzete nem működik...


Vannak érdeksségek, hogy HA EZT csinálom, AKKOR ÍGY reagál, HA AMÚGY csinálom, AKKOR MEG AMÚGY... Erre lehet nincs gyógyszer... Az viszont vicces, hogy nem tudok rájönni, hogy hardver, vagy szoftver a gond, vagy hardveres gond zavarja össze a szoftvert. Mert a külső billentyűzetet normális működését is le tudja blokkolni, mi jó billentyűzet. (Kettő külső billentyűzetet is próbáltam, más gépekkel szépen működnek.)

2021. jún. 20. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor lehetséges, a géped támogatási oldaláról [link] kellene frissíteni/telepíteni a megfelelő drivereket (BIOS, chipset, keyboard, operating system, software-solution, stb) [link]
2021. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!