Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezekre a feltételekre kb....

Ezekre a feltételekre kb. milyen számítógép felelne meg, és milyen árban?

Figyelt kérdés
Szeptembertől elkezdek egy technikumot, és arra kellene nekem egy számítógép. Programozásra, Virtual Machine-ra, Packet Tracer-re stb.

2021. jún. 27. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy mai középkategóriás, IGP-s (processzorban lévő videókártya) gép megfelel erre a célra. Egyedül RAM-al pakold meg, ha sok virtuális gép futna egyszerre, akkor könnyen kifogysz belőle.
2021. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg az SSD mellett nem árt ha van egy nagyobb HDD, ha sok VM lesz.
2021. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen technikum? Én is szeptembertől kezdek egy szoftverfejlesztő képzésen. :)


Én mondjuk már fél éve megépítettem a gépet (szintén programozásra, csak akkor még a képzés nem volt szóban sem). A RAM az nagyon fontos lesz, főleg, ha virtuális gépeket akarsz majd futtatni. Nálam 16GB van jelenleg, ennyit engedett a keret, de simán elvisz egy androidos emulátort játék futtatásával. A processzor is inkább emiatt kell majd neked erősebb, mert programozásra bármi jó szinte ami futtatja megfelelő sebességgel az OP-rendszert meg a fejlesztői környezetet. Nekem egy I5 10400F van, szerintem ez tökéletes választás erre a célra, talán még sok is. Úgy sem maga a programozás, vagy a fordítás fogja enni a vasat, hanem maga a program amit megírtál és futtatsz és az első pár évben szerintem nem fogsz tanulásképpen sem olyan alkalmazást írni amit ne vinne el egy középkategóriás CPU.


Az SSD (m.2-es) szinte kötelező, tényleg sokat dob a rendszer sebességén és az IDE-k is jobban futnak vele (főleg a VS ami elég lassúcska egy QT-het képest).

2021. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha koltseged megengedi es valoban komolyan nyomod 32GB ram nagyon alap lenne benne

proci teren meg attol fugg miT kapni meennyiert ra e szansz annyit egy 10100 is boven eleg lehet ha jo arban van epp (nem eri meg jobban az emlittett 10400

ja es ezek a simak amik IGP sek, hasznosabb is meg azert is mert nem kell egy tularazott vacak pcie vga tt is venned a gepbe

mondjuk lehet kellhet csak az nehez es plusz koltseg alaplapba fektes inkabb amin sok video port van ha kell (es ezert akarnal pcie vga t) ha mondjuk sok monitorral hasznalnad, 6-8... :D

2021. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2 monitor bőven elég fejlesztésre. Egyiken a kód, másikon meg a poresz. :,D
2021. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!