Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen feltételek mellett...

Ezen feltételek mellett milyen gamer gépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nekem már van egy elképzelésem, amiből most azért nem fogok leírni semmit, mert kíváncsi vagyok, hogy mennyire gondoljátok ugyanazt mint én.


Szóval elsősorban játékra használnám a gépet. Így az elvárásom nyilván, hogy fussanak rajta a legújabb játékok. Viszont nem vagyok, se 4K, se fps, se Ultra high b**i. Tehát, ha full HD-ban medium - medium high beállításokkal, 30-40 fps-sel el fut az adott játék nekem tökéletesen megfelel.


Milyen gépet javasolnátok erre a célra? Elsősorban proci, alaplap, videókártya, és memória érdekelne. Összeget szintén nem írok, mert nem akarom, hogy az befolyásoljon bárkit is.


Köszi.



2018. okt. 26. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ár nagyban befolyásolja a dolgokat de egy "alap gép ami ezeknek megfelel talán:


Ryzen 5 1600 /2200

Gigabyte b350 alaplap

8g predator ram

gtx 1060 vga

m.2 ssd 250g

1g hdd

Egy szellős gépház

táp be quit 500w pl.


Esetleg egy jobb procihűttő

2018. okt. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs elirtam ryzen 5 2600g
2018. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dongaben ***** válasza:
30%

Ezt nemrég raktam össze a keresztfiamnak:

Ház: Zalman z9 Neo


Táp: Be quiet! 600W 80+Bronze System Power 9 OEM


Alaplap: ASUS PRIME B250M-PLUS


Proci: INTEL CORE I5-7600 3500MHZ 6MB LGA1151 BOX


RAM: KINGSTON 8GB DDR4 2400MHZ HYPERX FURY RED SERIES


Videokártya: MSI GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5 192bit PCIe


SSD: Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250GB SATA3 MZ-75E250B


HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX

2018. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Az elvárt grafikai szinthez egy GTX 1050-es is elegendő.
2018. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Processzor: Neked egy Ryzen 5 1400 bőven elég lenne, a későbbiekben egy erősebb videokártyához is elég lesz.

Processzorhűtő: Nem feltétlen szükséges venni, mivel a procihoz is van csomagolva egy, de ha tuningolsz, vagy kényes vagy a zajra akkor az 6-8 ezres kategóriában már találsz jobbakat.

Alaplap: Én ehhez a procihoz egy Gigabyte GA-X370M-DS3H-t ajánlanék, most kiváló árban van.

Memória: 8GB vagy 16GB legyen, kerettől függően. Ha nem nagyon akarsz sok programot egyszerre futtatni, akkor a 8 is több, mint elég, főleg, hogy később még bővíthető. Mivel a Ryzen kényes a memóriasebességre, ezért legalább 3000Mhz-eset válassz.

Videokártya: A te grafikai elvárásaidhoz elég lenne egy GTX1050 (esetleg Ti), vagy AMD oldalról egy RX560. De ha van rá keret, akkor az időállóság miatt mehet egy RX570 is bele, ami egy jó 35 százalékkal erősebb.

Tárhely: Mindenképpen tegyél bele SSD a hagyományos merevlemez mellé, mert jelentősen felpögeti a gépet. Egy 120 gigás modellre már ráfér a rendszer, de ha a programokat is rajta akarod tárolni akkor egy 250-es kelleni fog. A HDD-re mehetnek az adatok, válassz igényidnek megfelelő méretet.

Tápegység: Nem, nem kell 600 meg 700 watt. Ide egy 400-450 wattos MINŐSÉGI tápegység elegendő lesz. Ajánlom pl. a Be Quiet! Pure Power szériáját.

Gépház: Válaszd amelyik tetszik. A kevésbé csicsás, de már használható házak 9-10k környékén indulnak. Fontos, hogy beleférjen minden, a procihűtőtől kezdve a háttértárakig és lehetőleg alsótápos legyen. A ventillátor is fontos a légáramlás miatt, tehát ha nincs benne alapból, tegyél bele egyet.


Nagyjából kész is vagyunk, mellékelek egy példát: [link]

2018. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a tippeket :)
2018. okt. 26. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!