Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a leggyakoribb (nem szoftve...

Mi a leggyakoribb (nem szoftveres) hiba videokártyáknál?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egy nagyon általános kérdés és lehet, hogy nincs is ilyen, mert nagyon változó. De kíváncsi vagyok, hogy van-e valami "klasszikus" hardveri probléma a videokártyák terén. Például a régi CRT TV-k esetében 10 rosszból 9-nél valamelyik kondenzátor durrant el. Van valami hasonló videokártyák esetében, hogy ha rossz, akkor ránézés nélkül is lehet valamire gyanakodni? Legyen az kondi, bármi egyéb áramköri elem, maga a GPU chip, stb.
2021. jún. 29. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Tekercs, MOSFET.


Ha maga a GPU-val van probléma, az gáz, mert kb menthetetlen, másik legrosszabb a VRAM(ok), de az még élhetőbb út.

2021. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Túlmelegedés nem megfelelő karbantartás miatt (elöregedett paszta vagy porlerakódás a hűtésben). Nem olyan rég kezeltem egy 8800GT-t amiben paszta inkább hőszigetelt, mint hőt vezetett.


Extrém esetben ez a kártya meghibásodásához is vezethet. Ez tipikusan az a hiba, amit sütéssel vagy reballozással próbálnak javítani, általában a megoldás rövidtávú, mert a hiba nem az így kezelt részen van és nem javítható csak GPU cserével.


A harmadik az elöregedő kondenzátorok hibája jellemzően 2000-2005 közötti videokártyákon.


A negyedik mechanikai sérülés.

2021. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!