Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért 100% az SSD használat...

IMeatBoy kérdése:

Miért 100% az SSD használat játék közben?

Figyelt kérdés

Játék közben néha felugrik 4-5mp-re 100%-os kihasználtságra az SSD-m. Alapjáraton játék közben 3-4%-ot szokta elérni, a processzor, RAM, videókártya sincs közben túlterhelve. Ez minden játéknál érvényes. Most újratelepítettem a gépemet és azóta pár napig semmi gond nem volt. Ez a hiba csak a D meghajtómon van jelen amiről futtatom a játékokat és csakis közben.

Itt a gépem leírása: [link]

Itt pedig az SSD-k állapota: [link]



2021. júl. 6. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha néha ki van használva, akkor az miért baj? Más lenne, ha folyamatosan csinálná, de ha meg sose lenne 100% akkor meg arra utalna, hogy túl gyors és nincs kihasználva, azaz más egység a lassú.
2021. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja igen az kimaradt hogy a játék olyankor teljesen megfagy és használhatatlan arra az időre.
2021. júl. 6. 10:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Oké, akkor más a helyzet. Nincs húzva a gép?
2021. júl. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincsen, minden teljesen az alapbeállítások szerint van, én ilyenekkel nem szoktam foglalkozni. Egyedül csak néha a ventillátorok sebességét állítottam át.
2021. júl. 6. 10:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg kéne nézni, melyik folyamat eszi, lehet az is hogy valami, ami alaplaphoz van vagy windows frissítés során egy bug.

Még kipróbálok valamit, mielőtt ajánlanám..

2021. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Futtatásnál vagy parancssorba írd be, hogy

perfmon /rel


Egy idővonal szerű dolgot kapsz, és lesznek piros karikák fehér x-el, meg sárga kérdőjelek, ezeket érdemes megnézni.



A másik:

startup - ot elkezded gépelni akkor feljön, hogy "indítási alkalmazások".. ezt válaszd és kapcsold ki azt, ami nem kell..

2021. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A startup-nál igazából nincs semmi különös. A perfmon /rel-nél sem ír igazából semmit ezzel kapcsolatban. De most csináltam 1-2 képet hátha ezzel többet megtudsz:

[link]

[link]

[link]

2021. júl. 6. 11:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs más tippem, mint a szokásos, mindent frissíts, amit tudsz. Lehet a windows a háttérben akart letölteni valami frissítést, vagy valami más progi, nem tudom, de lehet a játék is rossz, meg az ssd vagy chipset driver.
2021. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most RevisionOS-t használok ez egy teljesen kipucolt Windows 10, ebben nincs se automata frissítés sem előre letöltött alkalmazások. De egyébként a játékaim nagy része eredetiben van meg és azok is szintén akadnak. A Windows-om is eredeti, és a RevisionOS előtt is jelentkezett ez a hiba. Arra voltam kíváncsi hogy SSD csere megoldaná vajon, vagy hogy egy egyszerű beállítás az egész
2021. júl. 6. 11:55
 10/10 CspCsj ***** válasza:

Itt látszik, hogy 50% a lemezhasználat:

[link]

(az 50% itt azt jelenti, hogy a két lemezből az egyik 100%, a másik meg 0%, és ezt átlagolja)


A képen nem látni, hogy melyik folyamat terhel (illetve csak annyi, hogy nem a játék és a többi ami látszik), - szóval először rendezd a Lemez oszlop szerint a listát, vagy görgesd és keresd meg, hogy pontosan melyik folyamat okozza a lemezterhelést.

2021. júl. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!