Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook furcsán működik...

Notebook furcsán működik takarítás után?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy asus rog strix g531gv (rtx 2060,i7 9series) Notebook, 2019 óta használom aktívan, takarítom rendszeresen ( jó pár laptopot használtam már az évek során, mindet magam takarítottam ki eddig is) takarításnél szétszedem, újra pasztázom, össze rakom és megy minden kevesebb hővel, kb 2 hónapja takaríthattam ki utoljára, akkor tök jó volt minden, majd pár napja feltünt ( elöbb nem igen foglalkoztam ezzel,) hogy néhány gépigényes játékba felettéb kevés az fps-em pl warzone : 70fps full low settingsel is.( elötte jóval több volt) néztem pár hőfokot játékoknál és a proci 100C-ig felment a gpu pedig 70-80 között mozgott, gondoltam biztos a meleg miatt stb, de azért újra pasztázom,kitakarítom hátha segít rajta. Megcsináltam a takarítást, minden faja, elindul a gép 37C-fok a proci a gpu 40 között mozog, viszont nem hallom a ventik hangját, armoury cratebe hiába állítom a ventiket nem történik semmi, szétszedtem elinditottam megnéztem stb, működnek a ventik csak a softwer nem veszi észre, több óra probálkozás google,reddit olvasás után inkább újra telepítettem a gépet. Teljesen friss rendszer,összes driver fent, leszedem az armoury cratet mostmár nem csak a ventiket de még a videó kártyát se ismeri fel, vagyis a program induláskor felismeri kb 3-5 másodpercig majd megszúnik létezni, msi afterburnerbe 645, meg 400mhzeket érzékel a kártyának Ha adok óra jelet az afterbunerbe akkor kicsit érzékeli az armoury crate is de aztán pár másodpercmúlva megszűnik majd megint érzékeli és ezt ismételgeti,de itt is csak ilyen 600mhz körül.ha afterburnerbe lejebb veszem a memory clockot, akkor ironikus mődon 300mhz-ről 5000-re ugrik,ha meglentebb veszem ugyan ez.de ez is csak pár másodperc, így jelen helyzetbe mivel a ventik épp hogy működnek felforrosodik a gép és nem merem használni, viszont feljebb venni a ventiket nem bírom + a main videókártya ezt csinálja amit. Gyári garancia nincs már rá, (mivel takarítottam így gondolom úszott) jelenleg ötletem sincs, hogy mit kéne csinálnom várom a nálam jobban értőket hátha tudnak valami okosat mondani! :smiley: előre is köszi a segítséget.

#notebook #notebook takarítás #laptop hibás
2021. júl. 9. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Porszívózd ki mégegyszer ..
2021. júl. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Haburc ***** válasza:
Próbáld meg resetálni a BIOS-t. Vedd ki a gombelemet 4-5 percre, majd rakd vissza.
2021. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!