Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem bootol be a számítógépem...

Nem bootol be a számítógépem mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban rendeltem egy processzort és egy alaplapot. Az alaplapot úgy kértem hogy tegyenek rá BIOS frissítést illetve szereljek rá a processzort! Le volt pasztázva szépen, összes is szereltem.. Mikor telepítettem rá a Windows 10-et már kicsit gyanús volt nekem hogy nem tudok kepernyofelbontast változtatni, illetve mikor megneztem az eszkozkezelobe a videokártyák fület, valami Microsoft videokártyat írt. Elkezdtem letolteni az Nvidia drivert, abban elkezdett tölteni valamit, majd egy olyan hangot adott ki mint amikor bedugunk valamit a gépbe és felismeri aztán se kép se hang. Fekete képernyő nem reagált semmire.. Újra indítottam és mikor bootolna be a Windowst az a kis kőr lefagy se úgy marad, nem indul el... Szetszedtem a gépet megneztem minden a helyén van-e nem találtam problémát.. Újra telepítettem ismét a gépet, elindult viszont 10-20 perc múlva mikor töltöttem le az Nvidia drivert ugyan ez és most nem tudom bekapcsolni.. Valami ötlet?

Processor:i3-10100F

Videokartya:1050Ti

Alaplap:H510M S2H

Meg tudom oldani a problémát itthon?



2021. júl. 14. 01:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg a telepített driver nem engedi ki a képet arra a monitor kimenetre amire rádugtad.

Arra ügyelj kérlek, hogy a monitor kábelét NE az alaplapi nyílásba hanem a videókártya dugójába helyezd bele.

Nem biztos, hogy ezzel van aprobléma, de láttam már olyan esetet, amikor driver felrakja a gép akkor az alaplapi kimenetet letiltja, hogy ne egye feleslegesen az erőforrást.

2021. júl. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző probléma, ami ilyenkor előfordul, hogy a delikvens a monitort az alaplapra, az iGPU-hoz csatlakoztatja, nem a videokártyához. Nem követtél el ilyesmit, ugye?


Ha nem, még annyit érdemes megtenni, hogy a videokártyát kipróbálod egy másik gépben. Talán hibás.

2021. júl. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen VGA hiba. Amíg a driver meg nem szólítja, kompatibilitási módban működik, de amint a drivere hozzászól, halott. Volt több ilyen kártyám.
2021. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:
Mindenki értelmes választ adott. Szerintem is, első körbe a kártyát próbáld ki másik gépbe, aztán kiderül, hogy hibás.
2021. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát eddig a kártyámnak semmi baja nem volt eddig ugyan úgy használtam.. Most be vittem szervizbe remélem minél olcsóbban meguszom.. Köszönöm a válaszotokat!
2021. júl. 14. 12:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát.. Sajnos meghalt benne a videokártya.. Esetleg tudnátok ajánlani nekem egy gyengébbet, pénztárca barátot ideiglenesen? A gépbe van még 16gb 3200 as ram 550w-os táppal.
2021. júl. 15. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!