Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplapom semmilyen módon...

Az alaplapom semmilyen módon nem ad képet, de észrevehetően bootol a rendszer, mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés
Egyik bekapcsolásról a másikra nem jött kép az alaplapból. Sem integrált sem PCI videókártyáról nem érkezik kép, szóval biztosan alaplapi a hiba. Jel érkezik a VGA kábelen mert a TV-re rákötve a TV kiírja, hogy mekkora a felbontás. A BIOS betöltésénél (illetve a POST-nál)800×600-as felbontást ír bootolásnál pedig 1024×768 felbontást, illetve a HDD is felpörög, pont mint a bootnál. Néha még valami villanás is volt a TV-n bekapcsolás után, de nem tudtam felismerni mi lehetett. Tápot cseréltem, memóriát, processzort is, elem kivétel, CMOS reset, semmi nem segített. Azóta már vettem egy új félkonfigot, de szeretnék ebbe is életet lehelni, mert lehetne még belőle egy jó gép, mivel a többi hardverelemek még jók, ha nem muszáj alaplapot sem vennék. Arra lennék kíváncsi, mi okozhatja ezt a gondot és mit lehetne cserélni rajta, ha egyáltalán ez megoldja? A kondenzátorok nem púposak. Alaplap: ASRock N68PV (azt hiszem ez a pontos típusszám) Annyira nincs szükségem erre a konfigra, ezért nem szeretnék csak úgy hobbiból 4000 forintot áldozni egy másik ilyen alaplapra, ha nem muszáj (nyilván a legésszerűbb megoldás ez lenne), de jó lenne, ha lenne belőle egy jó gép magamnak. Köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 1. 00:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, van egy rossz alaplapod, beruháztál egy új félkonfigra de új alaplapot meg pont nem vettél???


Nekem is ugyanez volt a gondom, vettem egy új alaplapot és jó lett.


Mikor bekapcsolod a gépet hány pittyegést hallasz?

2018. nov. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy pittyegés hallható, tehát "elvileg" nincs hiba.


Kellett már rég egy újabb típusú alaplap (ugyebár a hibás az még ddr2-es volt, am2 foglalattal), szóval ez a hiba úgyahogy "jól jött" mert okot adott egy új cucc vásárlására, mivel nem régebbi típusú hardvereket akartam adoptálni a régiből egy másik alaplapba, hanem egy újabb technológiát akartam venni, ezért vettem egy az egyben egy félkonfigot, a hibásból meg ha úgy van csinálok egy jó gépet, ha tényleg menthetetlen a lap, majd veszek egy újat, ha van potyára 4-5000 forintom.

2018. nov. 1. 12:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Most már működik, van kép! Kicsit kutattam a neten és azt találtam, hogy déli hídba van integrálva a GPU és az lehet a hiba forrása, mivel lehet a forrasztások elengedtek a chip alatt. Így hát körbefóliáztam a chip körül alufóliával és nekiengedtem a hajszárítót kb. 3-5 cm-es közelségben és maximális fokozaton 10 percig sütöttem, hogy a forrasztások megolvadjanak. Úgy néz ki, bevált! Viszont azóta nem tudom az eddig tökéletesen működő RAM-okat dual channelben használni, csak az egyiket ismeri fel a BIOS. Van olyan RAM, amit még egy magában sem ismer fel, pedig eddig azzal volt használva éveken át. De tudom, hogy bármelyik RAM, amelyikkel próbálkoztam működött benne, mivel korábban már mindegyik RAM járt benne hosszabb rövidebb ideig. Lehet a hajszárító ártott is nem csak használt?
2018. nov. 2. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!