Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha mindenképpen vennék a...

Ha mindenképpen vennék a Macbook Air mellé külső tárhelyet, akkor is érdemes 256-osat választani?

Figyelt kérdés

13 hüvelykes Macbook Airt szeretnék vásárolni, de mindenképpen veszek hozzá külső tárhelyet, valószínűleg SSD-t.

Ettől függetlenül érdemes mégis inkább a nagyobb modellt választani?

Hallottam valahol, hogy csak az alap programok rögtön elvisznek 30-40 gigát a tárhelyből. 120-as particionálás után marad jó esetben 80 giga.



2016. ápr. 9. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha külsőnek veszed akkor milyen alapprogramról beszélsz?

Azt a gyárilag hozzá kapott HDD/SSD-re tennéd (nem tudom mi van benne, nem írtad le a típust), és azon foglalna csak helyet, de 30-40 gigát egy laptop esetében nem enne, sőt max az OP-val együtt egy jó 30-at enne.


A legjobb ha:

HDD-vel kapod a gépezetet akkor ha van rá mód (nem használok rohadt almát) kiveszed a HDD-t és berakod a helyére az SSD-t, így azzal nem kell foglalkozni, innentől pedig egy HDD box kell, beleteszed a HDD-t és USB-vel rákötöd a gépre, ennyi, adattárolás megoldva.

2016. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1

Az Apple évek óta nem ad ki gépet merevlemezzel.


Kérdező:

Attól függ mire szeretnéd használni, illetve milyen szoftvereket telepítenél. Az OSX és az alapprogramokkal együtt nagyjából 110GB az, ami számodra használható.


Külsőnek semmiképpen se SSD-t vegyél. Ha videót vágnál és azon akarnád tárolni a dolgokat azt mondanám, hogy jó, legyen külső SSD, de gondolom filmek lesznek rajta, ahhoz teljes mértékben felesleges (nem is beszélve arról, hogy videóvágáshoz amúgy inkább Pro kéne).


A jövőre nézve viszont én sokkal inkább egy 256-osra ruháznék be.

2016. ápr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az lenne a koncepció, ha egyáltalán az összeköttetés megoldható, hogy:

Gépben lévő SSD: mindennapi dolgok, doksik, netezés ilyesmik.

Külsőre pedig azokat a HD filmeket menteném le, amelyeket TV-n szeretnék megnézni, de csak a laptoppal tudom letölteni őket, mert asztalim nincsen.

És ezután vagy a külső HDD-t akkor, ha ezt ajánlod összekötném a Sony TV-vel, vagy ha ezt nem lehet megoldani, akkor a macbookkal kötöm össze a TV-t és kivetítem a képét és úgy nézem a filmet. De hogy ezt hogy lehet megoldani... gondolom HDMI átalakító kell hozzá.

Videovágással én egyáltalán nem foglalkozom, mezei élményjúzer vagyok :)


Nekem az lenne az ideális, ha a macbookkal kapásból le tudnám tölteni külső HDD-re a nagyméretű filmeket, aztán csak a HDD-t hozzákötöm a TV-hez, ott kiválasztom ,hogy mit akarok megnézni és megy. Nem feltétel nekem, hogy a macbook hozzá legyen csapva a TV-hez, mert azzal lekötök egy eszközt :/


75K forint felárat megér 128 GB +? Háát, ezen még el kell gondolkoznom.

Igazából maga az OP-rendszer lenne rajta, dokumentumok, néhány pár MB-os program. Játék egyáltalán nem. Zene meg csak addig, amíg letöltöm, mert aztán rögtön húzom is át a 160 GB-os veszteségmentes lejátszóra.


Jelenleg nem látom, hogy a bővíthetetlenségen kívül miért lenne érdemes beruházni a 256-osra.


De még gondolkozom rajta :)

2016. ápr. 10. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen Sony TV-ről van pontosan szó?
2016. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sony Bravia KDL-50W755C
2016. ápr. 10. 13:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Fogalmazhattam volna egy picit összeszedettebben, de cappuccino nélkül ennyire tellett :D
2016. ápr. 10. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal Android TV-re elérhető a PLEX. Én azt ajánlom, és akkor nem kell össze-vissza dugdosni a külsőt.
2016. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!