Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó a turbó ?

Mire jó a turbó ?

Figyelt kérdés
Bios-ban láttam egy ilyen lehetőséget, hogy turbó mód a procinál. Tudom, hogy nem oc-nek számít és így a teljesítménynövekedés sem számottevő, de ha kikapcsolom, akkor kevésbé fog melegedni a proci ?

2021. júl. 24. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen alaplapod van?
2021. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Mindegy, nem szükséges. A Turbo mode azt jelenti, hogy a processzorod a maximum frekvenciáján pörög állandóan.

Tehát valóban nem OC-ről beszélünk.

Ha kikapcsolod, akkor az előre beállított frekvenciján fog menni.

Így valószínűleg kevésbé melegedne.

2021. júl. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán itt arra utal hogy végig boost órajelen működne.

Sok értelme nincs, mert maximális terhelésen úgy is eléri.

Akkor melegedne kevésbé ha alulfeszelnéd, ez inkább Ryzennél opció.(de turbo mode inkább intelnél szokott lenni)

2021. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2021. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Végül az lett, hogy energiagazdálkodásban levettem a cpu max teljesítményét 100-ról 90-re. Így programfüggő, de kb. 5-8 fokot tudtam lefaragni.
2021. júl. 24. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is valami.
2021. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Milyen prociról van szó?

Amúgy nagyrészt ennek valami jogi oka, lehet, mármint ennek a turbozásnak. Megadják, ugye hogy a procinak van x fogyasztása. Csak az egészben annyi a pláne, hogy ez a fogyasztás az alap órajelére vonatkozni ami van hogy akár 1-2Ghz-el is kevesebb mint amit el képes érni.

Egyszerü példa a viszonylag simert 10400-as Intel. 65W, de ez 2.9Ghz-re voantkozik, ha hagyva van, hogy intézze magának az órajelet felmegy 4-4.3 körülre de cserébe 120w körül fogyaszt.

2021. júl. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!