Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5-10400F Turbo és sima...

I5-10400F Turbo és sima órajele között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2.9ghz sima, 4.3ghz turbo órajelen megy, ha most nekem folyamatosan csak turbon megy, mennyivel lesz jobb? Rossz a procinak?

2021. jan. 18. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy folyamatosan turbón, ha menne akkor az lenne az alap órajele.
2021. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 rosszul írja, mehet tartósan magasabb órajelen. Kérdés, hogy megéri-e. Nagyobb órajelen könnyen lehet instabil a rendszer, melegedés, többlet fogyasztás jelentkezhet, viszont a teljesítményt nem biztos, hogy érzékelhető módon fogja növelni.
2021. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 addig megy turbon amíg szükség van rá ÉS amíg a hőmérséklet rendben van. Egy magon ez néhány perc legfeljebb, teljes terhelés alatt jóval rövidebb. Függ a hűtéstől is, de folyamatosan gyári beállításokkal az nem fogja ezt az órajelet tartani. Az alap órajelet azért hívják alap órajelnek, mert azt tudja tartani garantáltan.
2021. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xKakashix ***** válasza:

#2 nem írja rosszul egyáltalán, csak addig tartja a magasabb órajelet amíg szükség van rá, azaz processzor igényes programok futtatása alatt, azt is csak addig amíg megfelelő a hőmérséklet

és ahogy írta is, azt a bizonyos 4.3GHz-et is csak 1 magon képes tartani, mind a 6 magra maximum olyan 4.1-4.2GHz közé boostol átlagban

2021. jan. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 again.

Szóval, nekem i5 9600kf van, és amikor beállítottam az overclockot, akkor figyelgettem magra lebontva a paramétereket. Az órajelet magasan tartja akkor is, minimálisan veszi vissza csak, viszont ha nincs mit számolni, üresjárásba teszi a processzort. (általában van is erre utasítás a készletben, amivel úgy tölt el 1-2 órajelet a mag, hogy semmit nem csinál effektíven.)

Igaz, nekem 3700 MHz alap órajelem van, és a turbo 4600 MHz, de tartósan fut 4600on terhelés alatt is, akár mind a 6 maggal is. Közben tény, hogy maxon jár a hűtésem, de nem melegszik a proci 80 fok felé. IO voltage beállítással voltak gondok, az elején túl alacsonyra vettem és így instabil volt a rendszer, néha dobott kék halált, de azóta finomítottam rajta és 6-8 óra folyamatos játékot vagy 3D tervezést is elbír, bármilyen hiba nélkül.

Ja, és nem feladatkezelőben néztem az adatokat, hanem az alaplapom utility programjával, illetve az Intel Extreme Tuning Utility-vel.

2021. jan. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xKakashix ***** válasza:
100%

#5 "Szóval, nekem i5 9600kf van, és amikor beállítottam az overclockot"

ja várjál, neked egy kf-es procid van, amit OC-ztél is a leírásod alapján, ez már megint egy más tészta, mert itt manuálisan tudod állítani az órajelet mind a 6 magra

sima f-es procinál erre nincs lehetőség, ott csak az automata boostra tudsz hagyatkozni

2021. jan. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!