Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segíthet-e a hőcserélő paszta?

Segíthet-e a hőcserélő paszta?

Figyelt kérdés
adott egy intel core 2 quad q9500 (4x2.83ghz) , gt1030, 8gb ddr3, windows10, gta pár éve jól futott most gyenge 30fps és percenkén nagyjából megáll a kép 2-7 másodpercre, de itt a rendszer minimum épphogy csak megvan, de ma a left4dead2 be is ugyan ezt csinálta, elkezdtem játszani max grafikán és kb 10 perc után ugyan így szaggatott, processzor gta közben 65celsius körül volt 90% feletti használattal, left4dead-ben nem mértem, gtaban 7700mb ramot fogyaszt átlagosan, de videókártyát csak 40%osan. sejtem hogy a proci kezd megdögleni, de tud-e a hőcserélő paszta segíteni ezen? Mert rég volt cserélve , és lehet rádobna a hűtésre kicsit ami megoldaná. vagy nem tudom :/ . Légyszíves segítsetek, hogy tudok ebbe a pusztulat gépbe még egy kis életet lehelni hogy 1-2 évig még kihajtson rendesen ilyen 2010 körüli játékokat. Köszi ha elolvastad.

2021. júl. 27. 01:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Az operációs rendszer összeszemeteli magát egy idő után, illetve előfordulhatnak nem kívánatos programok, amik lassítják a gépet.


A proci csak úgy önmagától nem fog meghalni, lehet még 100 év múlva is használható lenne.


Viszont az újrapasztázása is segíthet, mert a paszta egy idő után elöregszik és már nem vezeti úgy a hőt.


Pasztázd újra és rakd újra az oprendszert is. És ne tegyél fel sok szemetet, ami futhat a háttérben. Akkor ugyanolyan lesz, mint újkorában.

2021. júl. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igazából az a baj sajna eljárt felette az idő, én 10 évig használtam a " tesóját " Q9550-et. GTA Online 30 FPS örültem ha megvolt, 1050Ti kártyával nálam. Pár éve még azért játszhatóbb volt. Aztán idén lecseréltem a főbb komponenseket, egy I5 10400F lett a profi. Magam is meglepődtem, hogy ugyanazokkal a beállításokkal konkrétan 60FPS-ről nem mozdul pl a GTA Online, amúgy valszeg menne feljebb is csak vsync-et használok.
2021. júl. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm. esetleg a HDD lehet probléma?
2021. júl. 27. 08:13
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
GTA-ban ki tudod deríteni: Állj meg egy helyen, akkor HDD-ről nem nagyon kell mit beolvasnia, ha úgy is előjön ez a beakadás akkor HDD nem valószínű. Amúgy tegyél fel egy friss rendszert kezdésnek az a elgtisztább.
2021. júl. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi, igen ha állok akkor nem akad ha jól emlékszem, de ma még felmegyek kipróbálom.
2021. júl. 27. 08:24
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha mozgás közben akad be csak, mikor friss adatokat kell betöltenie, akkor emg elhet próbálni egy töredezettségmentesítést pl, de itt is azt mondom a legtisztább az lenne ha formáznád a lemezt, és a játékot is ujratenni.
2021. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kb 1-2 hónapja windows 7ről frissítettem 10re, és mindent letöröltem, néztem videókat hogy mit tehetnék és töredezettségmentesítettem, de ma megpróbálom mégegyszer
2021. júl. 27. 08:45
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Hát szerintem érdemesebb lett volna maradni a 7-en. Rendszer külön lemezről megy?

Mert elvileg W10 még inkább használgatja a lemezt amúgy is mint a 7, ha ugyanazon a HDD-n van mint a játék akkor lehet a kettő együtt már sok.

2021. júl. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
465GB Seagate ST500DM002-1BD142 ATA Device (SATA) a hdd, c meghajtó 130gb, D: 330gb , (mivel csak 1 db van ezért nme tudom segít-e ha igyekszem a c meghajtót minél kevésbé terhelni. hd sentinelbe most néztem és 100% a condítion szóval elméletileg jó
2021. júl. 27. 09:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát fizikailag egy lemez, ennyi a lényeges, sajna ez nem épp ideális környezet a W10-nek, ennek a rendszernek minimum külön lemez, de SSD ami még inkább ajánlott már.
2021. júl. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!