Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive-ot használni tárhely...

Pendrive-ot használni tárhely kiegészítésnek laptopon?

Figyelt kérdés
Elég lenne 128gb is és azon gondolkodtam hogy olcsón jöjjek ki, veszek egy pendrivet. Azt olvastam hogy majdnem van olyan gyors a 3.0 mint egy SSD

2021. aug. 10. 06:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
inkább egy külső hdd, ssd
2021. aug. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát csak jelenleg nem engedhetek meg magamnak ilyet. Még egy 5-6ezres Pendriveot igen, de egy SSD 12-13k-nál kezdődik. Ha a feléből meg tudom oldani akkor inklább azt választom. Csak mondjátok hogy mennyire éri meg. Viszonyítási alapot vagy valamit
2021. aug. 10. 06:35
 3/12 P.O.C. ***** válasza:
100%
Semennyire. Meg ha az ár ennyire számít, akkor ne csak újba gondolkodj. 3000 ft körül vannak az 500 GB -os a 100% -os 2,5" -os vinyók a hardveraprón. Veszel újonnan egy USB 3.0 -ás házat hozzá 2000 Ft -ért. Sokkal nagyobb kapacitású, gyorsabb és megbízhatóbb tárolód lesz.
2021. aug. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban flash alapú tároló mint egy ssd, de azért a sebessége arrébb van. Emellett az élettartama is kisebb.

Én a helyedben inkább vennék egy Crucial BX500-as sata SSD-t meg hozzá egy Gembird EE2-U3S-2 külső házat. Jobban jársz vele.

De akár be is építheted ha úgy kényelmesebb. Laptop esetében kell egy hdd caddy a DVD olvasó helyére, asztali esetében meg csak egy szabad sata port az alaplapon, na meg egy tápcsati.

2021. aug. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

" Csak mondjátok hogy mennyire éri meg."

Semennyire.

Túl azon, hogy azért egy pendrive nem egy életbitzosítás, a teljesítménye jóval elmarad a várttól.

2021. aug. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
Már miért ne érné meg, ha újat akar venni, vagy nincs is ennyiért használt? Bár én inkább memóriakártyát vennék. Nyilván lassabb, mint egy SSD, de a célnak megfelel. Én is tároltam már programokat memóriakártyán Windows-os tableten.
2021. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Tárold ingyenes felhőben, az a legolcsóbb. Van ahol 50 GB-ot tárolhatsz ingyen.
2021. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Az azért kérdéses hogy mire akarod használni. Mert ha csak fájlok tárolására amit néha írsz rá, lényegtelen mennyi idő alatt, akkor annyira nem húznám le a pendrive-ot mint az itt válaszolók. Arra például jó. Arról programok futtatására már nem, mert nagyon lassú.


Ha a kereted 5-6ezer de 12-13-at már nem költenél rá, akkor ránéznék hardverapróra is. 128GB-os SSD-k 5-6 ezerért mennek, szóval ugyan ott vagy árban. De ha tényleg csak adattárolás a cél, akkor meg ennyiért kapsz 500GB-os 2.5" HDD-t is. Persze midnkettőhöz (SSD vagy HDD) kell valami külső ház vagy akár csak egy USB-SATA kábel, ami 1-2ezer.

2021. aug. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A pendrive csak akkor éri meg, ha van egy biztonsági mentésed a pendriveon tárolt fájlokról. Hamar szétb@szódnak, nem éri meg, hogy fontos fájlok elvesszenek.
2021. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Öt éve használok egy pendrive-ot a TV-hez,naponta arról nézek filmeket, sorozatokat. Szinte naponta törlöm róla amiket megnéztem, másolom rá az újakat. Gond nélkül működik.

De van olyan pendrive-om amit már kb. 10 éve használok irodai munka mentésére.

2021. aug. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!