Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UEFI BIOS-t Windows alól...

UEFI BIOS-t Windows alól frissíteni biztonságos?

Figyelt kérdés
Az alaplapomhoz van olyan program,ami Windows-ból megtudja csinálni a BIOS frissítést, utána újraindul a gép magától, ha végzett. Ez van olyan biztos módszer mint az USB-re felmásolós?

2021. aug. 19. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem annyira biztos. Marad az USB-s módszernél.
2021. aug. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Soha nem volt vele problémám. Volt olyan alaplap nálam, amihez nem is volt másik, csak windows-os. Még usb-ről futó Hiren-el is frissítettem biost, mert nem volt windows telepítve. De ha lehetséges, én is mindíg usb-ről, bios-ból frissítem.
2021. aug. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
46%

A Windows tele van tömve mindenféle szoftverrel, amik ha instabillá válnak meghiúsíthatják a frissítést. Ráadásul a Windows maga se éppen egy életbiztosítás. Ezért szinte lehetetlen kizárnia az összes hibalehetőséget annak, aki készíti a Windowsos flash -elő programot.


Épp ezért én ezerszer biztonságosabbnak tartom a BIOS/UEFI -ből indított pen drive -os módszert. Ott semmi felesleges sallang nincs, csak az van jelen frissítésnél, aminek kell.

2021. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbáld ki, jobb az ilyet Windows nélkül intézni.
2021. aug. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Tudtommal már fejlesztik hogy az új lapokon a bios frissítés is ugyanúgy megérkezzen mint minden más a windows updaten keresztül...

Gondolom a gyártók megunták hogy a userek sokszor nem frissítenek biost.

2021. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:
#5: Számos laptopon, már most is úgy van.
2021. aug. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
#5 általános szabály, hogy ha nincs problémád a meglévő biossal, stabilan működik vele a gép, akkor ne frissítsd. Ez nem egy olyan dolog, amit folyton frissíteni kell, általában csak az új CPU-k, eszközök támogatását teszik bele, így csak akkor fontos, ha olyat tervezel beletenni.
2021. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!