Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap bios frissítés érdemes...

Alaplap bios frissítés érdemes frissíteni?

Figyelt kérdés

Van egy MSI B550 A-Pro alaplapom egyszer frissítettem rajta biost mégpedig ezt

Version:7C56vA6 Release Date:2021-05-17

Description:Update to ComboAM4PIV2 1.2.0.2

Azóta kijött még kettő de a legutóbbi még béta verzió ami ajánlott az ez lenne

Version:7C56vA7 Release Date:2021-07-06

Description:Update to AMD ComboAM4PIV2 1.2.0.3b


Na most azt mondták nekem nem kell nagyon frissítgetni a bisot-ha a fent lévő verzió jó akkor hagyni kell.Na de valamiért csak kiadnak frissítéseket nem?Érdemes lehet a legújabbat mindig felrakni vagy tényleg úgy van ami fent van ne piszkálja az ember?



2021. aug. 20. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az újabb fajta biosokat érdemes frissíteni stabil verzióra, általában hibajavítások, frissített funkciók miatt jönnek frissítések.

A régi bios esetében nem érdemes frissíteni, ott elszállhatott a komplett gép..

2021. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Régi alatt olyasmit értesz tizen éves gép pl?
2021. aug. 20. 11:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Például.

Mondjuk a klasszikus kék képernyőre gondolj leegyszerűsítve.

2021. aug. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ThodEE GoD ***** válasza:
100%

Mindig van egy lista hogy mi változott, el kell olvasni, lehet csak támogat újabb procit, ramokat, SSDket, olyankor szinte felesleges ha nem fogsz változtatni az alkatrészeiden. Ha újabb AGESA lett kiadva akkor érdemes , gyorsabb lehet tőle a géped.

Jelen esetben a második áll fent, írja is a letöltés alatt hogy : - Update to AMD ComboAM4PIV2 1.2.0.3c , ha biztonságosan tudsz frissíteni akkor tedd meg nyugodtan, ha nem értesz hozzá akkor ne eröltesd, valóban használhatatlanná lehet tenni vele az alaplapot ;)

2021. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3/


Igen de itt egy új alaplapról van szó.Egyébként frissítettem már párszor régi lapokokat kicsi körülményesebb volt de megcsináltam.Anno olvastam a az alaplapomról még az amazonon,hogy páran szidták,hogy ez meg az a gondja,nekem is van egy fura jelenség,hogy néha hármat sípol mikor kapcsolom be a gépet elméletileg ilyenkor vga problémát jelez de nincs vga téren baj csak ez valami beidegződése és azon gondolkodtam vajon ilyen javítást is tartalmazhat e a bios.Mert amúgy ez nem probléma csak idegesítő néha.

2021. aug. 20. 11:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a fent említett biosok tartalmát meg lehet valahol nézni,hogy mit javítottak benne mert ugye a letöltő oldalon csak ennyi van ComboAM4PIV2
2021. aug. 20. 11:32
 7/11 ThodEE GoD ***** válasza:
100%
2021. aug. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a szokás, hogy ha a gép stabilan működik és nem akarsz olyan hardvert beletenni amit csak az újabb támogat, akkor nem nyúlunk a bioshoz. Nagyon rizikós a frissítés, ha elmegy közben a táp akkor vége az alaplapnak.
2021. aug. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8/


Szerintem egy jó tápnál nagyobb esélye van inkább egy hálózati áram kimaradásnak mint,hogy tönkre menjen pont bios frissítéskor meg nagyon össze kéne állnia a dolgokhoz.Ha kilépek az utcára rám eshet pl egy cserép a tetőről.

2021. aug. 20. 12:21
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
A táppal a tápellátásra gondoltam, azaz a hálózati áramra.
2021. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!