Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két VGA t használni érdemes így?

Két VGA t használni érdemes így?

Figyelt kérdés

Ha CGI ozok és ahhoz akarok egy erősebb GPU t használni de azt akarom hogy a monitorom egy gyengébbről menjen akkor ez működni fog vagy a monitor képén mindig azt a képet látom amit be is tölt az adott kártya memóriájába? Tehát nem tudom szakadásmentesen folyamatosan mozgatni a képet egy gyengébb kártyáról nézve akkor sem ha a CGI programban a másik erősebb van neki megadva amit használjon.


Azért akarom így csinálni hogy amikor elkezd renderelni akkor még mellette tudjak yutubozni a gyengébb kártyával , mert a vga nál nem lehet limitálni a processzormagakat tehát azt mindig fullon leterheli és így egy videót se tudok nézni amíg dolgozik a render.



2021. aug. 24. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehetséges, ha a CGI tudja a több GPU-t kezelni, bár akkor valószínűleg mindkettőn párhuzamosan fog renderelni, így az hamarabb kész lesz, de cserébe ugyan úgy nem fogod tudni használni a gyengébbet másra. Ha viszont van egy erősebb procid is, kapcsold ki a böngészőben a hardveres gyorsítást, így a videót a proci fogja lejátszani, a render meg futhat a GPU-n.
2021. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy monitorral akarod vagy kettővel?


A Windowsban meg lehet adni, hogy egy adott program melyik GPU-t használja ( ha ez be vna állítva a programodban is ) akkor nem kellene hogy gond legyen ebből. Viszont, hogy annak a képe egy másik GPUn keresztól megjelenítve milyen, laggos lesz e azt passzolom.


Ha vna két bemenet a monitorodon akkor a mindkét kártyáról felviszel egy HDMI-t az egyiken mehez a CGI a másikon a többi és csak forrást kel váltanod a monitoron :D


Két monitorral - ha külön kártyáról mennek - akkor teljesen jól működik a dolog, sokáig így használtam a gépet. Az egyik kártyán ment a render 100%-on a másikon meg neteztem,videóztam stb.. mondjuk ehhez processzor és RAM sem árt, mert ha a CGI felzabálja ezeket akkor a másik kártyának nem marad erőforrás.

2021. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!