Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PCX-en találtam egy nekem...

PCX-en találtam egy nekem megfelelő konfigot, viszont nincs hozzá vga. Ajánlanátok hozzá egyet?

Figyelt kérdés

Proci: Intel Core i5-9400

Alaplap: Gigabyte B365M DS3H

RAM: Kingston 2x8GB DDR4 2666MHz HyperX FURY


Ja és még valami. Mivel eddig még sosem volt asztali gépem, csak egy lapotopom, nem tudom, hogy milyen monitort vegyek hozzá, írnátok azt is?

Köszi előre is!



2021. aug. 25. 13:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

#9.Amúgy ott van az is hogy a PCX-n venné.

Talán először olvasni kéne megtanulni és szöveget értelmezni.

2021. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Olyan oldalról szeretném a pc-t venni, ahol lehet összerakást kérni. Inkább kiadok pár ezret az összeszerelésre, és itthon nem kell videók után kutatnom hogyan is kell. Nem nagy atomfizika tudom, de mint említettem, ez lesz az ELSŐ pc vásárlásom és inkább a szakemberekre bízom a munkát!

Más:

Olyan írjon, aki ért is ehhez és tud is segíteni. Mert most aztán tényleg nem tudom, hogy kinek van igaza. Csak egy korrekt pc-t szeretnék 200 ezer körül. Minecraft, GTA V és hasonló játékokat tervezek rá telepíteni. Lényeg, hogy fussanak rajta normálisan, stabilan a játékok.

2021. aug. 25. 14:59
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

Megmondom őszintén az a erőltetett skylake ujrakiadás nem egy nagy was is das.

I3 10100 szintet hozza.


Morzsika, itt senkit nem érdekel neked mi van, mert írni lehet akármit. Nekem egy 6100as van. De autós rovatban volt már BMW-d is meg Audi, meg biturbo is. Jó lenne eldönteni mit hazudunk 🤣. Aztán meg hazugságokkal félre vezessük a másikat.


10400 jó árban van, de a 11400 is, bár utóbbihoz tényleg jó lap kellene, így neked az kiesik a keretből.

Marad a 10400. (Nem a cpuuserbenchmarkot kell alapul venni, mert az nem csak teljesítmény alapján mond véleményt, hanem felesleges dolgok által is pl 9400 vs 10100, gyakorlatilag a 9400t hozza ki jobbnak, de egy AnTuTu egyből megmondja hogy nem így van)

Meg ne vegyünk már 9.generációs processzort, aminek az alapja 2015 óta ugyanaz a skylake. Akkoriban flexelt, most meg i3 szintet hozza ugyan már.


Ha veszel egy jó tápot, meg egy jó házat, akkor az kiszolgál téged 10 évig. Következő konfignál elég részeket cserélni.

2021. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

Akkor prohardver:

[link]

Most mondjam azt hogy én szaklapokon fejlődjen erre a szintre, de ez egy anonim oldal és lehet mondani bármit. Így inkább azt javaslom tedd fel ott.


Más:

200 ezer maximum használt PC-re lesz elég, lehet bármit irogálni de ez tény.

[link]

Ez teljesen rendben van, és ehhez veszel egy:

[link]

Meg is vagy.

2021. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező.

Végy egy normális alapot, s utána egy videokártyát bele. Chipphiány van, ja. Marad is a chipphiány jövőre is. De tavaszra esnek az árak.

2021. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
53%
14# azért néha árulnak jó áron jó kártyát a Facebook csoportban. Szerintem ott jobban megéri venni. HP-n sok nagyon a kereskedő. Ugye neki kell haszon. Facebook csoportban legutóbb 570 4gb 45ért is volt. Persze tény hogy el kell csípni!
2021. aug. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Mert most aztán tényleg nem tudom, hogy kinek van igaza."

Mindenkinek is és senkinek sem.


Coffe Lake-et ne vegyél, mert ha később fejleszteni szeretnél akkor egy nagy zsákutca az egész és mindent dobhatsz ki.


A fejlesztés alapja - az intelnél - hogy olyan alaplapot veszel ami van kellően erős VRM, megfelelő hűtéssel, mert a combosabb intel processzorok zabálnak, mint állat ( tanultak az AMDtől, ott is volt ilyen korszak xD ). Na ez az alaplap pont nem ilyen és akkor innentől még korlátozottabbak a fejlesztési lehetőségeid.


25 körül kapsz normális B450-es lapot, amibe akármilyen Ryzen elmegy. A PCXnél most akciós a 3600MHz-es 2x8GB-os Ripjaws kit, ami a 2666-os Hyper X hez képest khmmm sokkal gyorsabb és olcsóbb is épp.

Nézel bele egy használt Ryzen5 2600X-et olyat amihez vna hűtő és ugyanannyiból lesz egy fejleszthető konfigod amibe még pakolhatsz három generációnyi processzort később. Tudom ez használt, meg neked is mókolni kell vele, de a fejleszthetőségen brutál sokat tudnál így spórolni, lenne nvme ssd-d, gyorsabb ramod...


Én biztos nem adnék azért a PCX-es konfigért 186 000-ret, főleg úgy hogy az egy fejleszthetőségi zsákutca.

2021. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Morzsi007 ***** válasza:
0%

“ Morzsika, itt senkit nem érdekel neked mi van, mert írni lehet akármit. Nekem egy 6100as van. De autós rovatban volt már BMW-d is meg Audi, meg biturbo is. Jó lenne eldönteni mit hazudunk 🤣. Aztán meg hazugságokkal félre vezessük a másikat.”


Ne magadból indulj ki, miért kamuznék, ne hasonlíts magadhoz. Te már kicsit túlgondoltad a dolgokat.


Használtan vettem az i7-8700-at olyan áron, hogy meg sem mondom, mert nem hinnéd el. Semmi baj az alaplappal (B365), a legalja nem itt kezdődik.

Nem néztem a PCX oldalt csak annyit mondtam, hogy a 9400+B365 még használható konfig. A többi alkatrészt nem tudom mik lennének és mennyi lenne.

Vegyünk vissza az arcunkból meg a stílusból, nem áll jól neked. 😬

2021. aug. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Morzsi007 ***** válasza:
0%

Kérdező, ha kevés a keret, akkor használtban gondolkodj, a Hardveraprón szoktak lenni komplett gépek is, de a jelenlegi helyzetben a videokártya igencsak drága, ez megnyomja az árakat, amennyit költenél gépre, annyi egy normális VGA(használtan).

Megnéztem a PCX-es árat és a többi alkatrészt, ezért a konfigért tényleg sok, azt ne vedd meg.


Ha van otthon pl egy FullHd TV-d, akkor használhatnád monitorként, így azon már tudnál spórolni.

2021. aug. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Morzsi007 ***** válasza:
0%

Itt van pl ez a komplett pc, normális VGA-val, több, mint a keret, de, ez megéri, a jelenlegi helyzetben szerintem.

[link]

2021. aug. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!