Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi mehetett tonkre a gepembe,...

Mi mehetett tonkre a gepembe, miert nem kapcsol be (5 bip)?

Figyelt kérdés

Reggel meg mukodott a gep hibatlanul. Annyi, hogy kb 1-2 honapja azt csinalta, hogy elment a kep a monitorrol 1-2 mp-re. De ennek azert nem tulajdonitottam jelentoseget, mert egy VGA csatlakozasu monitort hasznaltam VGA atalakitoval, mert a kartyam nem tartalmaz VGA portot. Neha ez ledobja a jelet.


Bekapcsolasnal 5 rovid sipolas hangzik el amit akkor is produkalt mar mikor 1x nem dugtam be a monitor kabeljet, illetve ha hianyzott belole valami. Az alaplap Gigabyte H410m. Sajnos mas hangjelzest meg nem hallottam tole, szoval lehet, h mindenre csak ezt tolja... :D


Spec:

H410m lap

Asus Phoenix 1660 OC (igen, a kicsi 1 ventis fos)

I5 10400


Ramokat probaltam kivenni, de nyilvan nem ott a hiba. A kartyat anno hasznaltan vettem, szerintem vagy az adta meg magat, vagy a monitor szarakodik, mert minden bekapcsolasnal ki-be kell huzni a kabeljet, h erzekelje a jelet. :/


Nektek otlet? Talan csere videokarit tudok szerezni, csere monitort most fogok hozni.


2021. aug. 30. 16:29
 1/6 A kérdező kommentje:
A csere monitorra csak azert gondoltam, mert egyszer mar jelzett 5 bippel amikor nem volt radugva monitor, hatha most is csak ugy erzekeli, h nincs ra dugva. Amugy fel eves gep kb:/
2021. aug. 30. 16:30
 2/6 anonim ***** válasza:

What does BIOS beep sound mean?

1.AWARD BIOS 1short beep :System normal 2 short beep :CMOS Error 1 long beep and 1 short beep:Memory error 1 long beep and 2 short beep:Graphic card error 1 long beep and 3 short beep :AGP error 1 long beep and 9 short beep :Memory Error Continuous long beep :Memory not correctly installed Continuous short beep :Power supply unit failed 2.AMI BIOS 1 short beep :Memory Error 2 short beep:Memory parity check error. 3 short beep :basic memory 64K address check error 4 short beep :Real Time Clock malfunction . 5 short beep :CPU error 6 short beep:Keyboard error 7 short beep :CPU interruption error 8 short beep:Graphic card error 9 short beep :Memory error 10 short beep :CMOS error 11 short beep :CPU cache memory malfunction

2021. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Cpu?:( de az nekem hihetetlennek tunik, uj es rendes huto van rajta nem a gyari. Es sose volt terhelve se kb nem h huzva
2021. aug. 30. 16:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Plusz az 5 short bip nekem nem csak CPU hibat jelzett ki, amikor nem volt bedugva a monitor vagy amikor a 16 pines csati nem volt radugva a video kartyara akkor is ugyan ezt a hangjelzest kaptam.
2021. aug. 30. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:
de az ugye meg van h hiába húzogatsz ki dolgokat, mert attól még a cpu ben marad? :D azt csak úgy tudod tesztelni ha van másik cpu-d
2021. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Meglett a hiba, tényleg csak kicseréltem a monitort és láss csodát működik :D
2021. aug. 30. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!