Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összerakása NAS...

Számítógép összerakása NAS funkciókra?

Figyelt kérdés

Milyen számítógépet raknátok össze NAS-nek, amely elég sokat menne, itthoni 2-3 gépet kellene kiszolgálnia?

Ha úgy adódna, időnként Windows 10 gépnek is lenne használva (ha asztali számítógép meghibásodna, másik HDD-ről menne Windows 10 rendszerrel), de akkor is csak netezésre, irodai-jellegű feladatokra lenne használva, alapvetően NAS és Debian vagy OpenMediaVault lenne rajta.

Integrált VGA elég és kisteljesítményű processzor, halk, tartós hűtő, kisméretű ház, kis áramfogyasztás.

140 ezer körüli keretből mit raknátok össze? Nem desktop, hanem szerver-alaplap meg ECC memória azért túlzás MNAS esetén is?



2021. szept. 3. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj: a legalapabb gép is több száz wattot megzabál.

Ennyi pénzért 8 nyelven beszélő NASt kapsz, illetve feleannyiért, és a fogyasztása a tizede. És nem is zajos. Biztos vagy benne hogy egy asztali gépet erre akarsz használni?

2021. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 Annyira azért nem, az én gépem 100W körül fogyaszt alapjáraton, és van benne 4 merevlemez. És ez nem NAS-ra hanem játékra lett összerakva. NAS-t lehet például integrált CPU-s lap köré építeni, és az tényleg keveset fog fogyasztani, ott már többet fog számítani a HDD-k fogyasztása. Ennyi pénzért (140k) meg nem kapsz hűdekirály nas-t, nézd már meg hogy milyen Synology és Qnap megy ennyiért. 4 férőhelyes DS418? Ennyiből olyan DIY NAS-t össze lehet dobni hogy az árban már az első HDD is bennevan.
2021. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1. genes i3, annak van integráltja, keveset eszik, meg kijön röhögve a büdzsédből. Leggyakrabban micro atx lapot találni hozzá.
2021. szept. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régi, 2009-es Acer laptopot használok NAS-nak és Kodira, nagyon keveset fogyaszt.
2021. szept. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit én használok:


Fractal Desing Node 302

Intel Celeron G4900T + Arctic Cooling Alpine 11 passzív hűtő

AsRock H370M-ITX/ac

CSX 4GB DDR4 2133MHz


Ez így merevlemez nélkül volt 90 ezer, amikor vettem. 8TB-os WD Purple merevlemezek akkor voltak 72 ezer körül.


Teljesítményfelvétel szempontjából az APC Smart-1000 UPS-em 8-10% terhelést jelez ki, de ebben benne van a NAS-on kívül az ONT, saját router, saját switch, és egy HP T5740 vékonykliens.


Ha veszel, akkor figyelj oda, hogy Intelből csak a T végűt. És ne akard asztali gép helyett használni. A NAS nem egy tartalék desktop, hanem egy cél eszköz. Arra aprópénzért veszel egy leselejtezett Dell Optiplex vagy HP Elite USDT, vagy valami régebbi üzleti laptopot, ami a fiókban elfér, amikor nem kell.

2021. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma aktuális komponensekből segítesz összeállítani egy gépet e célra?

Néztem a komponenseket melyeket leírtál, árukereső által ismert boltok egyikében se kapható se processzor se hűtő például.

Processzor helyett találtam: Intel G5905T processzort - nem tudom jó -e ez.

Passzív hűtőkből nemi gazán találtam választékot, vagy hatalmas áron vannak és ventillátorral, vagy olcsón, de csak egyetlen bolt kínálatában.

Én Aqua, pcx és hasonló boltokban fellelhető, kapható alkatérszekből szeretném összerakatni.

2021. szept. 5. 09:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell túlizgulni a dolgot. A választott számítógép házadhoz megfelelő méretszabványú alaplap, amin van legalább 4db SATA port, Wifi fölösleges, PCI-e slot előnyös, mehet bele második hálózati kártya vagy SATA vezérlő. Mindegy, hogy 1x, 4x vagy 16x, a PCI-e össze-vissza kompatibilis. M.2 megint előnyös, szerintem érdemes az OS-t arra rakni.


A G5905T tökéletes, 25W TDP, az kb annyi, mint amit egy Pentium 2 fogyasztott. Az Alpine 11-et azóta leváltotta a 12, csak valamiért az Árukereső van gondban vele. Minden nagyobb bolt forgalmazza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ez simán hűvösen tartja, ha nem reked meg a levegő a házban.


A ház még kapható, a RAM-ot megint nem kell túlgondolni, 4 vagy 8GB attól függően, hogy indokolja-e a használat, sebesség mindegy, egy tisztességes legalább félmoduláris táp (pl [link] ), a Node 304 (az előző kommentben elírtam) még kapható és gyakorlatilag erre a feladatra termett:

[link]

2021. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!