Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan iktathatom ki a HDD-t...

Hogyan iktathatom ki a HDD-t asztali gépen (HP) SSD mellett?

Figyelt kérdés
Tettem egy SSD-t a gépbe, ami egyébként HP alapú. Az SSD-re való telepítés előtt a szürke kábelt kihúztam a winchesterből. Majd amikor felraktam az OS-t az SSD-re akkor visszadugtam, de valamiért nem az SSD-n lévő oprendszer jön be. A boot orderben a Hard Drive alatt van egy “integrated…” opció, de az nem mozgatható onnan. Hogyan oldhatnám meg, hogy az SSD-ről töltsön be az oprendszer?

2021. szept. 4. 07:52
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Az alaplapon a SATA csatlakozókhoz írnak sorszámot.

A legkisebbhez csatlakoztasd az SSD-t, utána a HDD-t.

pl.: [link]

2021. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Írtam privatban. Rá tudnál nézni légyszi?
2021. szept. 4. 08:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a merevlemezen is van egy operációs rendszer és az bezavarhat. Bootolj ssdről fájlkezelőben nyisd meg a hddt és törölj le minden róla, amit nem te tettél rá pl. tárolás céljából.
2021. szept. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy még az is lehet, hogy bedugva maradt az usb amiről telepítettél és az előbb van a boot orderben, mint az ssd.
2021. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van olyan elcseszett BIOS amiben csak egy HDD szerepel a boot sorrendben, ÉS van egy külön HDD sorrend is.
2021. szept. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hibásan telepítettél. Kezdd előről de most uefi módba. A "windows boot manager" legyen az első a boot sorrendben!
2021. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldódott. SATA0-ba raktam az SSD-t, majd SATA1-be a HDD-t. Köszönöm.
2021. szept. 5. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!