Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A plusz HDD-tól lassab lehet...

A plusz HDD-tól lassab lehet a Windows?

Figyelt kérdés

Egy régebbi laptopban (2016ban lett véve) kicseréltem a HDD-t SSD-re, minden jó volt, ment minden gördülékenyen. Aztán kicseréltem az optikai meghajtót egy beépítő keretre, amibe tettem az eredeti HDD-t, és így azt tapasztaltam, hogy lassabban működik a Windows 10, mint amikor csak az SSD volt benne.

A lassabb alatt azt értem, hogy az animációk néha laggolnak.


Az lenne a kérdésem, hogy az lehetséges-e, hogy emiatt lassabb.



2021. szept. 7. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a HDD-t nem formáztad és particionáltad újra, akkor rajta maradtak a rendszer által használt területek és lehet, hogy azokat is használja. Volt egy ilyen tapasztalatom egy géppel, az a tulaj elmondása szerint gyorsabb lett, mint volt.


Gondolom a virtuális memóriát már áthelyezted a HDD-re és kikapcsoltad az SSD optimalizálását (töredezettségmentesítés) ezek szeretik idő előtt hazavágni az SSD-t.

2021. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
"....gyorsabb lett, mint volt" miután a HDD teljesen újra lett particionálva. Ez lemaradt.
2021. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, megpróbálom, akkor majd a particionálást, mert az valóban elmaradt.
2021. szept. 7. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A gépet telepítőről indítsd és a telepítővel (vagy más bootolható particionáló programmal) töröld a partíciót, mert a windows alól, a lemezkezelőben nem engedi törölni a rendszer számára fenntartott területeket.
2021. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az SSD optimalizálása nem egyenlő a töredezettségmentesítéssel.

A W 10 felismeri és nem csinál töredezettség mentesítést az SSD-n.

Nem tudom az optimalizálás pontosan mit takar de olyant az

SSD-k saját programjai is ajánlanak.

2021. szept. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: ez sajna nem igaz. Minden Windows10 újra telepítésnél ki kell kapcsolnom a töredezettségmentesítést. 3 SSD van, egyiket se ismeri fel.
2021. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem felismeri és csak optimalizál időnként.

[link]

2021. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2021. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!