Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erre az igen gyenge gépre...

Erre az igen gyenge gépre tegyek inkább XP-t?

Figyelt kérdés
adatok a gépről: intel atom 1.67Ghz 1Gb ram 250GB hdd most jelenleg win7 van rajta de valami iszonyat milyen lassú nem rég lett vele újra rakva pedig, arra gondoltam mi lenne ha XP-t raknék rá netes gépnek youtubozásra kellene max. Szerintetek megérné? Tudom hogy az XP már régen lejárt de más nem jutott eazembe

2021. szept. 12. 17:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Lubuntu. Hasonló teljesítményű gépre (egy netbookra) tettem fel pár hónapja. Nem, nem fog ez sem sebességben egy 8 magos, 4 GHz-es, SSD-vel, és 16 GB RAM-mal szerelt gépet leverni, de azt kell mondanom, hogy egész elfogadható a teljesítménye. Bootolás után kb. negyed GB-ot fogyaszt, azaz háromnegyed megmarad az egyéb programoknak. SeaMonkey böngészővel meg a netezés sem zabálja meg a teljes memóriát. (Mert sajnos manapság pont az internet az, ami alaposan odapörköl az erőforrásoknak. Amikor az ismertebb böngészők alapból több száz MB-ot fogyasztanak, a weboldalak jelentős részének meg egy középkategóriás játékkal egyező igényei vannak...)


"Az a baj sosem használtam más op. Rendszereket"

Akkor itt van rá a remek alkalom!

Valamikor a Windows is új volt. Mégis elkezdted használni.

2021. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%
Ezzel netezni nem fogsz XP alatt se. Nekem 1,8 GHz-es a proci, 2 GB RAM, 32 bites XP Professional az összes valaha megjelent frissítéssel, a támogatás utáni WannaCry frissítést is beleértve. A korabeli játékok hibátlanul mennek rajta, alapjáraton kb 100 MB memóriát eszik. Aztán felraktam rá a legutolsó rókát amit támogat, csak a googlet megnyitottam, már 500 MB memóriahasználatra ugrott. A te géped itt már elkezdene swapelni, ami IDE-s HDD-re egyenlő a lefagyással. Még két viszonylag egyszerűbb oldal és a firefox.exe 1300 MB memóriát zabált és 99%-on pörgette a processzort. Alig reagált valamire. Szóval ezen a netezést el lehet felejteni, hacsak nem 2000-es évek eleji böngészővel korabeli oldalakat nyitnál meg. YouTube-ra fel se menj, már a kezdőoldal kinyírja, videóig el se jutsz. A régi gépeket korabeli dolgokra kell használni. 2001-2006 közötti játékokat kiválóan visz.
2021. szept. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%
Kiegészítés, #12 vagyok. A régi gépben lévő RAM olvasási sebessége éppencsak gyorsabb a modern, 2017-es gépemben lévő SSD olvasási sebessége. Szóval nem szabad ezektől csodát várni, tényleg csak korabeli dolgokra szabad használni, amit a maga idejében még arra terveztek.
2021. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
xp-t semmikeppen se. lubuntu,antix,alpine,android
2021. szept. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Debian 10 LXDE-t honnan tudom letölteni?
2021. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
a debian sajat oldalarol? [link]
2021. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#13-nak:


Kezdjük mindjárt azzal, hogy ennek a gépnek a BIOS-ában kizárt hogy legyen lehetőség AHCI mód beállítására. Legfeljebb az IDE-SATA native mode közül választhat.


És itt be is fejeztük.


Ebbe a gépbe értelmetlen az SSD mert csak HDD módban fog működni.


Ekkor pedig az XP telepítőjével fog meggyűlni a baja, mert az nem fogja látni, lévén hogy nincs drivere SSD-hez.

2022. ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 ezt biztos nekem címezted? Csak összehasonlítottam, hogy a modern gépemben lévő SSD olvasási sebessége 1500 MB/s, míg a régi gépben a DDR1 RAM olvasási sebessége 1600 MB/s. Egyébként van SATA csatlakozó benne és egy korabeli, 80 GB-os SATA-s HDD-n van az XP. Először valóban nem ismerte fel, de megoldható, ugyanis az alaplaphoz járt SATA driver, amit az alaplapi CD-ről, vagy letöltve a netről fel kell másolni egy floppyra, onnan az XP be tudja tölteni és már megy is. Akinek nincs ilyen elavult hardvere az elavult géphez, bele is hackelheti a telepítőbe, de egy CD-RW lemez ajánlott hozzá, mert az elején biztosan el fogod rontani és dobhatod ki a CD-ket. Ha egyszer bevette a SATA drivert, onnantól meg mindegy, hogy HDD vagy SSD van alatta, szóval simán felmegy rá, viszont az authentikus retro élmény érdekében mindenképp HDD ajánlott alá, ha már régi vassal foglalkozol legyen olyan mint a maga korában.
2022. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18-nak:


Igen, neked címeztem, csak félreérthető voltam. Folytattam a te mondandód, hogy miért is értelmetlen régi gépre, ráadásul XP alá az SSD.


Én azt mondtam, hogy az XP telepítőjével lesz baja. Ha bele hackeli a telepítőbe a drivert, akkor nem. Viszont ezt nem hinném a kérdezőről.


És az ilyen régi alaplapok nem tudják KEZELNI az SSD-t. Hdd-ként fogja a gép használni, mivel nincs AHCI lehetőség a BIOS-ban. De ezt már leírtam.

2022. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!