Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik ennyire a laptop?

Miért melegszik ennyire a laptop?

Figyelt kérdés
Van egy Asus VivoBook S14-es laptopom. Ha nincs megnyitva semmi, alapjáraton 50° környéki a CPU hőmérséklete. Amint megnyitom a Chrome-ot, vagy egyéb böngészőt, a processzor teljesítménye az egekbe ugrik, hőmérséklete akár a 90° feletti hőt is elérheti. Kitisztítva és újrapasztázva pár napja volt, nem sokat javított a helyzeten.

2021. szept. 14. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy van-e újabb driver hozzá. A böngészők ma már eléggé erőforrás-igényesek. Ha nincs megfelelő driver telepítve, nem optimálisan működik a rendszer, ez okozhat ilyen problémát.
2021. szept. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hűtést állítsd át aktívra, ha esetleg passzívon van, vagy ha a biosban állítható a venti sebessége, vedd feljebb. Bár az fektetett asztali gép volt, ott állítani kellett a sebességet a biosban, a default a legalacsonyabb volt, nem vettem észre, simán túlmelegedett. Véletlenül találtam meg az opciót, két pöcökkel vettem feljebb, nem lett tőle érezhetően hangosabb, de máris normális hőmérsékletek lettek.
2021. szept. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

90C!!! Az nagyon sok, ki is kapcsolhat.


Ilyenkor egy újrahúzás fényt derít rá, hogy hardver-szoftver probléma van-e...szerintem.

Futtatgathatsz ezt-azt, de kb időben ugyanott leszel. Persze drivereke chipset-vga elsősorban kellenek, de ez nem ok a 90 C-re.

2021. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Kitisztítva és újrapasztázva pár napja volt, nem sokat javított a helyzeten."

Ki csinálta? Ha szerviz vidd vissza, hogy "mi a fa.."

2021. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat úgy néz ki megoldódott a probléma. Egyrészt biztos közrejátszik az is, hogy ennek a típusú notebooknak amit használok elég gyatra a hűtés. Másrészt a beállításokban levettem a proci teljesítményét 100%-ról 90-95%-ra, ami úgy néz ki, megoldotta a problémát. AIDA64-et használtam a hőmérséklet mérésére, de lehetséges hogy korábban rossz értékeket mutatott, mert ha másik programokkal mérem 80°fölé nem ugrik, míg az aida irreálisan nagy számokat mutat.
2021. szept. 16. 05:45
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Gondolom Intel processzor van a laptopban.

99%-ra (vagy kevesebbre) állítva már nem aktiválódik az Intel Turbo Boost, ami kellő terhelésnél az órajelet a gyári alapérték fölé viszi (+ 60-70%), és ott tartja, amíg a beállított hőmérséklethatárt el nem éri.


A turbo letiltása persze nem igazán megoldás, csak a probléma kikerülése, és mellékhatása a kisebb teljesítmény. (átlagos otthoni felhasználásnál nem feltétlenül venni észre a turbo hiányát)

2021. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!