Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 750 Wattos tápegység...

Egy 750 Wattos tápegység felvétele mennyi?

Figyelt kérdés
Szóval ha én veszek egy 750Wattos PSU-t, de épp a gépemen semmi extrát nem futtatok, csak dolgozok, akkor az áram felvétel ugyanúgy 750Watt lesz, vagy dinamikusan nő a használattól függően a fogyasztás?

2021. szept. 15. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem vesz fel mindig 750 Wattot, a kimeneti terheléstől függ. De azért nullára nem megy le, az enyém például olyan 10 Wattot eszik üresben. Normál "irodai" tevékenységektől 100 W fölé nemigen fog menni.
2021. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A használattól (hogy mennyire terhelik a számítógép komponensei a tápegységet) és a táp terheléstől függő hatásfokától (aminek maximuma a táp terhelhetőségének 50%-ánál van) változik, hogy mennyit vesz fel a 230 V-os hálózatból.


Átlag (irodai, multimédiás, alkalmanként játszogatós) számítógépbe felesleges 750 W-os tápegység - maximum több videokártyás túlhajtott szörnyetegbe - érdemes inkább a táp minőségére ügyelni.

2021. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom hülye kérdés volt. :D

Azért néztem bele 750-est mivel 3D-re lesz használva főképp a kártya benne, az is fogyaszt X-et, és ha még később bővíteni kéne akkor ne táppal együtt kelljen.

2021. szept. 15. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen felhasználási célra, milyen kártyáról lenne szó?
2021. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Amugy legegyszerűbb: Pár ezer forintért kaphatsz fogyasztásmérőt, bedugod a konnektorba és abba dugod be a PC tápkábelét és máris látod épp mennyit vesz fel.

750 w egyébként kb max akkor nem elég ha egy 3080-3090 szintű kártya meg valami 10-11 szériás i7-i9 van a gépbe kicsit megcibálva, akkor már lehet kevés volna.

2021. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fogyasztás dinamikusan nő a használattól függően.

Az, hogy megy a gép, eredményez egy alap fogyasztást. Erős konfignál többet, gyengébnél kevesebbet.

De a gépben levők elemek sem fognak full terheléssel menni.

A GPU és a CPU is visszaveszi az órajelet, ha nincs munka.

Pár példa:

5950X, 980 Ti, 2x8 és 2x16GB, 4TB SSD, 1TB HDD

Fogyasztás 100-110W között úgy, hogy csak a w10 és az induló programok futnak.

Ugyanez a konfig 6800XT-vel csak 90-100W fogyasztással.

Vagy szinten az első konfig 6700K-val 100W körül. Mondjuk akkor egy Thermaltake Berlin 630W táppal néztem és csak 2x8GB ram.

Most egy Seasonic 750 Gold van benne.

Másik gép:

8100T proci, 16GB, VGA nincs, nvme SSD, 4TB HDD és 25W.

Filmezésnél 40W-ig megy el.

450-es SFP táp van benne. Nem noname, de most nem emlékszem a markára. Kisebbet, normálisat nem tálaltam.

Szünetmentes táp (APC UPS) 17W fogyasztás, ha be van kapcsolva, ha nincs. Null fogyasztáshoz áramtalanítani kell.

2021. szept. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy számítógép fogyasztása elenyésző. Ha 5 ezer forintnyi áramot elhasználtál, akkor annyit kellett 3D-zned, hogy nem is lenne életed. Ha 750W-os táp kell, akkor az jelenleg 1 milliós gépet feltételez... 😃 szóval ja, akinek ennyi pénze van, attól elég gáz, hogy a fogyasztás havi max párezer forintos összegén aggódik.


Nyipván nem vagy gáz, nem így értem, csak dszemléltetem, hogy reálisan lásd a dolgokat.

2021. szept. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Ahogy íród.

Aki játékra vesz gépet, az nem a villanyszámlát fogja nézni.


Ettől függetlenül lehetnek érdekesek ezek az adatok.

2021. szept. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!