Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az új optikai net bekötése...

Az új optikai net bekötése előtt érdemes lenne wifi routert váltanom? több lenn

Figyelt kérdés

Tehát jelenleg egy Tenda F3 N300 wifi routerem van, ami 300 Mb-t adatsebességet tud kezelni, eddig jó volt, mert a netem csak 15 Mb-s volt, de most, hogy behuzták falunkba optikai netet, lehetőségem nyilt akár 500 Mb-es net bekötésére is.

Tehát ha jól értem, a tenda csak 300 Mb-ig tudja kezelni az adatsebességet, tehát mindenképp váltanom kell, ugye?

Ha igen, akkor ajánljatok is egy megfelelő wifi routert, amit eddig kinéztem az ez: TP-Link Archer AX20 - ez jó lesz?



2021. szept. 18. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Szvsz csak ezért fölösleges. Az 500 csak az elméleti maximum, a garantált valószínűleg nem több 100-nál és a gyakorlatban sem hiszem, hogy lényegesen túl tudnák teljesíteni a 300-at. Először mindenképp nézd meg az, mit tud majd a gyakorlatban a router.
2021. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Ez egy egész jó wifi router, sebessége: 574 Mbps

Bőven elég lesz, kérdező, ha lehet, Lan kábel-t ajánlanék :D Ha már jó az interneted, legyen jó a pinged is, és mégjobb, mint a wifi-nél, nem? :)

2021. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Nem
2021. szept. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Az a baj, hogy WAN porton is csak 100Mbit/s-t tud. Tehát hiába fizetsz majd 500-ért, 100-nál többed sosem lesz. Ugyanakkor általában a szolgáltató mostmár ad egy routert, ami ennél a ketegóriánál jobb lesz.
2021. szept. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1-es: már mért lenne elméleti sebesség? ami most van netem, a 15 Mb-es, az tényleg annyi, le is mértem, ki is számoltam, és így is van hirdetve a szolgáltató oldalán. Miért is hazudnának? kit akarnak ezzel becsapni???


2-es: ja, kábeles lesz, ethernet, a wifi csak mobil miatt kell

2021. szept. 19. 00:28
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell egyáltalán saját router, mert olyan végberendezést adnak ami tud minden alap router funkciót, a legtöbb embernek az meg bőven elég. A wifi amúgyse fog kihajtani 500-at, 5 GHz-en talán átlépi a 100-at ideális esetben, 2,4-en örülj ha a 30 meglesz. Kábelt használj, azzal nem lesz gond, hozni fogja amit tud.
2021. szept. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%
Rendben kérdező :D Akkor, számítsd rá, nagyon gyors lesz.
2021. szept. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:
31%

#4 +1


A beépített 100 Mbps -os switch lesz a szűk keresztmetszet. A szolgáltató által kihelyezett ONT egység viszont rendelkezik Wi-Fi router funkcióval és gigabites portjai vannak. Viszont sok esetben nem korszerű AC vagy AX wifi van benne csak N. Igy ideális esetben is max 150 Mbps -os lesz a sebesség. 5 Ghz -en lehet kicsit több, de ezen a frekvencián általában kevesebb a routerek hatótávja.


Mifelénk Telekomos optikai net van, de senki se panaszkodott még sávszélesség csökkenésre. Tehát vezetéken meglesz az előfizetett sebesség. Csak Wi-Fi -n keresztül nem.


Ha Wi-Fi -n keresztül is nagy sebességet akarsz kell az AC vagy AX router. Persze ezeket a technológiákat természetesen a kliensnek is ismernie kell.

2021. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nálunk is telekom-os lesz, igy már akkor érdekel neked milyen wifi routered van, vagy ha neked nincs, akkor másnak barátaid/rokonaid közül.

De lehet félreérted ezt a wifi dolgot, mert kábellel csatlakozik a pchez, a wifi router csak a mobil miatt kell, azon nem is érdekel milyen gyors, csak legyen vmi, legalább otthon legyen mobilnetem :D

2021. szept. 19. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!