Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért merül le a laptop, ha...

Miért merül le a laptop, ha ki van kapcsolva?

Figyelt kérdés
Ha nincs töltőn a laptop és kikapcsolom, akkor tovább merül, mintha használnám. Lenovo Legion Y520, gyors indítás kikapcsolva.
2021. szept. 22. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Esetleg ha van külső perifériád (egér/billentyűzet) vagy USB-s HDD-d, akkor BIOS-ban nézd meg hogy van-e olyan beállítási lehetőség, hogy kikapcsolt állapotban is adjon feszültséget az USB-n keresztül. Nálam anno ez volt a baj az asztalival mert folyamatosan világított az egerem és a billentyűzetem, ha a tápon áramtalanítottam akkor kikapcsolt de amint visszakapcsoltam megint világított minden.


Egy próbát megér, és angol tudás nem árt hozzá ha kutakodsz.

2021. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 gentoojedi ***** válasza:
Nem írtad, hogy mennyi idő alatt. 1-2 nap, 1-2 hét stb.
2021. szept. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kránitz Ádám: Köszi a tippet, ez eszembe sem jutott! Lehet ez lesz a megoldás, USB-s egeret használok és világít akkor is, mikor már kikapcsoltam a gépet.


#2: Egy éjszaka.

2021. szept. 23. 17:50
 4/15 anonim ***** válasza:

Azért érdekes mert egy éjszaka alatt lemeríti az aksiját.

Mekkora aksi van ebben?

Vagy watt-óra (Wh) vagy amper-óra (Ah) lesz a mértékegység mert jó indulattal is 0,1 Ah a fogyasztása az egérnek ha világít és nem hiszem hogy 1,2 Ah-s aksi van abban a laptopban.

2021. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem van egy régi Tecra A8-am, Li_ion pótakksi van benne amit a pcszerviz.com tól vettem, az is lemerül, kikapcsolva is, de még úgyis ha kiveszem az akksit.


Gagyi a cella benne...


A gyári akksi amivel szereztem meg 20% os, 20-25 percig bírja azóta is és tartja kikapcsolva is a töltést.

2021. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kránitz Ádám: hogy tudom kideríteni? Beépített akksija van, azt hiszem, Li-on. Néztem Aidával, rákerestem, használati, de semmi.
2021. szept. 24. 18:19
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy atom részletes típust ha tudnál írni akkor ránézek hátha találok valamit, mert simán Y520-ból azóta már 8 félét találtam és mindegyik más és más.
2021. szept. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Legion Y520-15IKBN Laptop (Lenovo) - Type 80WK

Gép típus modell:80WK009DHV

2021. szept. 25. 08:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Nos a te esetedben 45Wh az aksi tároló kapacitása 11,25V-os feszültséggel, ami ha jól számolok 4Ah kell legyen, így ha az egér is volt lehetetlen, hogy egy éjszaka alatt lemerítse mert ahhoz 40 óra kellett volna ha világít az egér.


Mennyit bír a laptop csak 100%-os aksi töltöttségről?


Lehet már haldoklanak benne a cellák és nem bírják tartani a töltést, ez esetben megmagyarázná, hogy az egér hogy tudta lemeríteni.


Ha esetleg kikapcsoltad a BIOS-ban az USB funkciót, azóta jelentkezett még a probléma?

2021. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Még nem kapcsoltam ki, de nem hiszem, hogy az egér lesz, csak egy ideig világít, amikor kikapcsolom a gépet, kattintok egyet rajta, aztán elalszik az is.

Hmm, akkor lehet kezd öregedni a kis Légiósom… Idén szept. 1-jén volt 4 éves.

2021. szept. 25. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!