Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a hiba?

Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de leírom.

Van egy régi gépem (775-ös foglalat, Intel Core2Duo E8200 CPU és egy Gainward HD4870). Megpróbáltam beüzemelni, de nem ad képet a videokártya.

Átraktam a jelenleg használt gépembe és tökéletesen működik, tehát a videokártya nem lehet probléma. KIpróbáltam azért egy másik kártyával is a gépet, egy GTX980-al szintén nem adott képet.

Elkezdtem a memória modulokat egyesével tesztelni, egyik esetben sem volt kép. Mindezt egyébként egy régebbi, de jó minőségű 350W-os táppal próbáltam. Ezek után bennhagytam egy RAM modult a gépben, a HD4870-et meg átcseréltem a CPU-t egy régebbi P4-es Intelre és a "normál" gépem 500W-os tápegységét használtam. Adott képet! Aztán visszaraktam az összes memória modult, még mindig volt kép, majd a 350-es tápot, de megint nem volt kép.

Mi lehet a hiba? A CPU (E8200) lehet, hogy rossz volt, de ezek alapján akár jó is lehet. A memóriák biztosan nem rosszak (4db 1gb-os), mert egyszer sikerült beindítani mind a 4-el. A táp lehet gyenge? De akkor meg miért nem indult el az 500-as sem, csak kétszer?



2021. szept. 28. 06:15
 1/5 elistvan ***** válasza:
Az e8200-t kellene kipróbálnod egy másik gépben bár a processzor ritkán hibás. Illetve a táp a 350-es a másik gépben működik? Mert ha nem, akkor a táp a ludas. ha be sem kapcsol vele. Kezeli a lap azt a procit egyáltalán? A gyártó oldalán a konkrét tpusra keresve van támogatási lista. Lehet egy bios frissítés is segítene egy régebbi procival lefuttatva és akkor menne az e8200 is benne.
2021. szept. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okés, lehet, hogy az E8200 a hibás, de a sima P4-es procival sme ment csak kétszer. Meg az 500-as táppal elindult, a 350-el nem, viszont utána az 500-al sem ment.
2021. szept. 28. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem is támogatja az alaplap. Milyen alaplap pontosan?
2022. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A régi 775-ös lapoknak gondjaik voltak a HD-s ATI kártyákkal amire sorra jöttek is kifelé a különféle alaplapi BIOS frisítések. Szerintem ez a gond.
2023. márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 elistvan ***** válasza:

A leírás szerint ha végigolvasod magad is akkor 2 lehetőség van, a 350-es táp, vagy a proci a ludas.

idézem:

"meg átcseréltem a CPU-t egy régebbi P4-es Intelre és a "normál" gépem 500W-os tápegységét használtam. Adott képet! Aztán visszaraktam az összes memória modult, még mindig volt kép, majd a 350-es tápot, de megint nem volt kép."


Vagy a procit nem támogatja a a lap. Ugyanis nem írtad meg a lap pontos típusát. Mert a p4-es procival ment az 500-as táppal. Sima cserebere az alkatrészek között.


Így ellenőrizheted: Ha a p4-es procival a 4870-es kártyával a 350-es táppal indítod a gépet, és indul utána az e8200-vel ugyanazzal a kártyával és a táppal akkor az 350-es táp jó és a kártya is hiszen ad képet. De ha a procit kicseréled az e 8200-re a 350-es tápot hagyod benne és ugyanaz a 4870-et és azzal nem indul, akkor a proci a nem jó vagy csak simán nem támogatja a lapod. (lehet egy bios fissítés megoldja).

2023. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!