Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor fognak lemenni a videóká...

Mikor fognak lemenni a videókártya árak?

Figyelt kérdés
Nagyon kéne egy videókártya már, de nem fogok 130ezerért egy gtx 1650-t venni

2021. okt. 1. 15:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
És ezt miért kell valakinek naponta megkérdeznie? Senki nem tudja. Nem lehet ezt most tudni, annyi mindentől függ. Nem vagyunk jövőbe látók!
2021. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Nagy valószínűséggel soha. Szóval arra hiába vársz hogy a mostani árakhoz képest drasztikusan csökkenni fog az ára. Max majd egyszer az infláció fogja normalizálni az árát. De az is beláthatatlan mikor.
2021. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Soha.
2021. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
#1+1 napi hülye kérdés amire senki nem tudja a választ mivel nem lát a jövőbe. Rengeteg mindentől függ ahogy írták is, lehet pár hónap lehet évek az is lehet hogy soha amúgy meg az hogy te nem adsz érte annyit a tényeken nem változtat ha kell a kártya megveszed ha nem akkor meg kártya nélkül maradsz kész....
2021. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (azaz ismétlem, szerintem) jövő nyár elején már várható, az ETH POW->POS váltás miatt. A bányászok egy része meg fogja tartani a cuccait és más érméket kezd el bányászni, de a többség valószínűleg eladja a riget kártyánként és inkább ETH-t stakel majd. A kártyák eladását szerintem még az átállás véglegesítése előttre időzítik, hogy még aránylag drágán el tudják majd adni a kártyáikat. Ennek következményeként sok kártya kerül majd a használt piacra, ami hirtelen akkora kínálatot fog jelenteni, ami jelentős nyomást gyakorol az árakra, az új kártyákéra is.

A 2022-ben megjelenő újabb GPU generáció is lejjebb nyomhatja majd a korábbi kártyák árait.

Most ezt tartom lehetséges jövőképnek, de hogy valójában mi lesz (bejön a következtetésem vagy nem), azt majd úgyis meglátjuk.

Ha ennyire sürgős, akkor szét kell nézni a hardveraprón, felnézegetni időként, néha vannak jó vételek és lecsapni ha valaki kínál egyet jó áron.

2021. okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ezt inkább ezotériában kérdezd
2021. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Inkább csak rosszabb lesz, meg amúgy is, érdemes megnézni az adott kategórián belül induló kártyák gyári ajánlott árait is, ott is emelkednek szépen.


Tíz éve akkori csúcs GTX480 500 dolláros gyártó által ajánlott áron jött a jelenlegi csúcskategória a 3090 1500 dolláros ajánlott árral indul...

Direkt nem forintba számolt árakat néztem, hogy még azt se lehessen mondani, hogy csak a forint gyengült.

2021. okt. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Sorban jelentik be az alkatrész ellátási problémákat, vagy a nyersanyag drágulásokat.

Nem régen a chipgyártáshoz használatos szubsztráttal kapcsolatban jelentettek hiányt.

Most a kondi beszállítók akadoznak és a réz ára lett túl magas.


De. Ezekkel a hírekkel vigyázni kell.

Egy szinte vga méretű, jó minőségű nyers nyáklap (nem ugyanilyenre készülnek a vga kártyák, de a rézmennyiség kb. ugyanaz, szoktam venni és marni magamnak) csak pár ezer forint most, a drágulás után is.

A kondihiány ott gond, hogy ha nincs, akkor nem készülnek el az új áramkörök, de ez is inkább a jobb tárgyalási pozícióról szólhat.

Ha a megdrágult összetevőket összeadjuk, akkor nem jön ki 50 dolláros áremelkedés sem per alaplap, vagy per GPU kártya, vagy per CPU.


A szubsztrát hiányra válaszként már bejelentették, hogy növelik a gyártó kapacitást. A többi probléma meg fog oldódni, ha megegyeznek a gyártók és a beszállítóik.

2021. okt. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment az értelmes, megfogalmazott válaszokra a hasznos :)
2021. okt. 2. 08:35
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
sajnos én is ebbe a hibába estem. gtx 960-am van, aztán mikor kijöttek az 1060-ak azt láttam ideális jelöltnek, mondom várok kicsit míg lejjebbe mennek az árak...aztán ránéztem mostanában és ami zajlik... :( benne ragadtam a régi konfigban
2021. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!