Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor fognak lemenni a videóká...

Mikor fognak lemenni a videókártya árak?

Figyelt kérdés
Nagyon kéne egy videókártya már, de nem fogok 130ezerért egy gtx 1650-t venni

2021. okt. 1. 15:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
nálam most van így, jelenleg gtx 1050-em van, közeledik a szülinapom és fejlesztek, mert a mai játékokat rosszul futtatja. Utána nézem, hogy 2x 3x-ára nőtt a videókártya árak. Eszméletlen...
2021. okt. 21. 06:53
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos igen, tavaly év közepe óta megint bedurvultak az árak. Mindig a gyártó által ajánlott kiskereskedői árhoz viszonyítom és ahhoz képest is kétszer annyiba kerülnek. Megtehetném én is, hogy veszek drágán egy újat, volna rá pénzem, de a reális árnál többet nem adok ki.

Ami bíztató jel, hogy a kártyahiány kezd megszűnni. A korábbi hiány kártyákból is van raktáron a boltokban. Csak még mindig drágán. Viszont a drágulás megállt. Itt tartunk most. Ezután szerintem elkezdődik majd az árcsökkenés.

2021. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%

Na a napokban volt egy kis emelkedés, de ma megint egy enyhébb áresés, ahogy látom most az árváltozás statisztikákban.

Most látszik, hogy a videokártya árak reagálnak az Ethereum árfolyam változásara. Jövőre az Ethereum bányászatnak vége lesz. Hmmm...

2021. okt. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
nem értem a bányászokat... ha ennyire kell nekik a cripto akkor vegyenek, nem kell önzően elkapkodni az összes GPU-t, hogy nekik legyen kriptójuk.
2021. okt. 22. 21:12
 15/24 anonim ***** válasza:
Gondolom venni nem éri meg annyira, bár legalább az ethereum nem elsz bányászható elvileg hamarosan, az is valami, bár van kismillió másik amit továbbra is bányásznak.
2021. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Futtattam profit kalkulációkat különböző kártyákra. Utána megnéztem, hogy mennyit változtak az árfolyamok. Az év eleji és a jelenlegi Ethereum árfolyam közötti különbség alapján, aki vett és eddig tartotta jobban járt, mintha bányászott volna. Ez igaz a többi altcoinra is. Nem beszélve arról, ha tavaly vett mert akkor még nagyobb haszna lett. Mégis inkább bányásznak ezerrel ahelyett, hogy befektetnék azt a pénzt.
2021. okt. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
#2 és tényleg ez történt
2022. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Most már lementek: Viszonyításként az RTX 3080-as 10GB-os kártya (ami már 4K felbontáshoz is jó) a kérdés feltevésének idején 600 ezer forinttól volt, néhány hónapja már 300 ezertől meg lehet venni és az apróhirdetésekben még ennél is olcsóbb példányok bukkannak fel, 230 - 275 ezer között, 1-2 év garanciával.

Aki 3060-as szintű, olcsóbb kategóriát keresi, az már 100-120 ezerért talál (ennyiért már 12GB-os darabokat is látok), ezek a kérdés kiírásakor még 3x ennyibe kerültek.

Az árak feleződése, harmadolódása elég jó csökkenés, nem?

Azok is jól látták, akik a kriptopiac lehűlésével kapcsolták össze a videokártya árak csökkenését.

Most jön az új generáció, ezeket még nem nagyon lehet kapni, de ha eltrerjednek és beáll az áruk a kezdeti magas árcédulák után, akkor az eddigi generáció árát tovább nyomják lefelé. Mondhatjuk, hogy nagyjából visszaálltak a korrekt árak.

2022. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Hát ez igazából Sabre turbo vs sentinel xs.


Lejjebb megy a GPU ára VS még mindig gyenge a forint :)

2022. okt. 21. 07:22
 20/24 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a gyenge forint miatt az import drágább, de most már így is 80 ezertől vannak az új GTX1650 kártyák (a tavalyi forint árfolyam mellett 65 ezer lenne). Használtan találsz 45 ezerért. Amikor kiírtad a kérdést, akkor ugyanez a kártya 130 ezer volt.

A legnagyobb változás, hogy a használt kártyák árai nagyon leestek. Amíg tartott a bányász szezon, addig még a használtak árai is abnormálisan emelkedtek. Most nagyjából helyre állt a rend. Azért nagyjából, mert még a folyamat elején járunk, szerintem lesz még további árcsökkenés, nem drasztikus, de valamekkora még várható.

2022. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!