Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram bővítés, csere. Mitől...

Ram bővítés, csere. Mitől függ, hogy kompatibilis az alaplapommal az a memória, amit szeretnék venni?

Figyelt kérdés
Szóóval. A játékok nagy része nálam állandóan kifagy, és a feladatkezelő is mondja már, hogy kevés a memória. Jelenleg DDR3-as a memóriám, de DDR4-est néztem ki. Ha ddr4-est szeretnék venni, akkor kéne vennem egy új alaplapot is? Igazából nagy IT zseninek vallom magam, csak mivel még sose foglalkoztam ramokkal a gépházban, ezért ezt is ki kell tanulnom. :D

2021. okt. 1. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hacsak nincs valami kínai lapod ami ddr3/ddr4-et is támogat egyszerre akkor lapot, procit és még ramot is kell majd cserélni.
2021. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lenovo sharkbay nok-om van, ddr3at támogat. én egy patriot viper 3-at néztem ki (16gb) magamnak. van egyéb információ, amit tudni kell még,vagy ennyi elég? a procival meg vagyok elégedve és az alaplappal is, csak a ramtól szenvedek
2021. okt. 1. 21:03
 3/12 anonim ***** válasza:
A sebességet és a késleltetést kell még nézni. Ahogy nézem ddr3 1600mhz-s kit jó bele.
2021. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nekem is 1600hz-s van most benne, de én láttam egy 1866hz-s és ugyanúgy ddr3as, az jó bele?:D
2021. okt. 1. 22:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Zseniként nem lenne gond megnézni az alaplap és proci gyártó oldalait, hogy mit támogat pontosan.

Ha kevés a memória, akkor bővítheted nagyobbakkal vagy többel.

De itt is érdemes megnézni, hogy mit támogat a lap és a proci foglalatonként és összesen egyaránt.

Ha DDR4-est akarsz, akkor új lap és proci is kell.

A DDR4-es normál esetben nem fog belemenni a DDR3-as foglalatba.

2021. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, utánanéztem, viszont az alaplap adatainál nincs semmi modelltípus, csak annyi, hogy lenovo sharkbay nok. Holnap fogom szétszedni a gépet, megnézem hogy milyenek jók bele. Nem is akarok kockáztatni, de szerintem nem lesz jó bele a ddr4, most is ddr3 van benne és utánanéztem, az intel i5 4570 proci se támogatja a DDR4-et, szóval ez már kaka. Nem akarom annyira fejleszteni a gépemet, mert karácsonyra kapni fogok xboxot, azzal jól el leszek. Csak arra gondoltam, hátha a videókártya árak lejjebb mennek, és akkor csak egy series s-t veszek és talán egy olcsó, de jobb gpu-t mint a gtx 1050. Viszont ez a Memória bővítés sürgős volt, mivel most is kifagyott a gta. De szerintem maradni fog a series x-es döntésem.
2021. okt. 1. 22:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Aida64-el megnézheted.

De, ha jól látom, akkor 2 modulos.

Elvileg a 2x8GB-ot vinnie kellene. És az elég játékra.

Frekiben és időzítésben vegyél ugyan olyant, mint ami most benne van.


A VGA árak nem fognak nagyon lejjebb menni. Arra hiába vársz. Kis ingadozás esetleg még lesz, de ennyi.

Nincs chip, nincs alapanyag sem.

Vedd az érősebb xbox-ot. Hosszú távon jobban jársz vele.

2021. okt. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és mi lenne a géppel, ha pl. 1866osat teszek bele?
2021. okt. 1. 22:53
 9/12 Kérdező95 ***** válasza:
Ha most 1600 van benne, és 1866t veszel mellé, lebutitja jobb esetben 1600ra a másikat is
2021. okt. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kérdező95 ***** válasza:
De mivel IT zseniként végig olvastad hogy a processzorod nem támogat ddr4 memóriát, így gondolom azt is láttad hogy csak 1600Mhzig támogatja a memóriákat
2021. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!