Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tudom bővíteni a PC-m...

Nem tudom bővíteni a PC-m memóriáját mi lehet a gond ?

Figyelt kérdés

Szeretném bővíteni a PC-m memóriáját de nem vagyok biztos benne hogy hogyan kellene. Az alaplapom egy ECS H61H2-M (V1.0) aminek ha minden igaz 4db RAM slot-ja van. Eddig benne volt 2db 4GB Corsair xms3 1333mhz. És talán itt jön a lényeg nem rég kaptam hozzá 2db Adata gaming series ddr3 2000g.

Amikor betettem a 2 "új" kártyát beindult de kép nem volt és egy pár mp után újraindította magát. Ha vagy a régi vagy az új RAM-ból volt benne csak 2db akkor működött.

Lehetséges hogy a 4 slot bol 2 nem működik ?

Esetleg nem kompatibilisek egymással ?

Be kellene állítani a BIOS-ban valamit ?

De megtaláltam az alaplapomnak az oldalát és ha jól értem akkor nem kompatibilis. ha más is rá akar nézni: [link]



2021. febr. 19. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kompatibilisek egymással. A Corsair 1,5 Voltos, az Adata 1,55-1,75 Voltos.
2021. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ
2021. febr. 19. 22:00
 3/5 A kérdező kommentje:

És ha egy olyan Corsair vennék mellé ami hasonló, egyedül a hrz ben meg a feszültségben térne el ez müködne együtt ?

1600hrz

1,65 V

2021. febr. 19. 22:05
 4/5 anonim ***** válasza:
A feszültségnek kell egyezni, mert azt a memóriavezérlő nem tudja slotonként állítani, csak globálisan. Ahogy az órajelet és a késleltetést is, de abból nem lesz gond, hogy kisebb órajelen vagy nagyobb késleltetésen megy, mint tudna. A feszültség viszont fix, ha kevesebbet kap instabil lesz, ha többet megsül, így azoknak egyeznie kell minden modulra.
2021. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
így már teljesen világos köszönöm sok fejfájástól mentettél meg :S
2021. febr. 19. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!