Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez igaz a processzoroknál?

Ez igaz a processzoroknál?

Figyelt kérdés
Szervízben mondták, hogy az I3 processzor az alsókategóriába való, az I5 alsó-középbe, az i7 közép-felső, az I9 pedig felső kategóriába tartozik. Ez igaz?

2021. okt. 7. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából. De csak ha egy processzorgerenáción belül beszélünk.
2021. okt. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondták, így van.
2021. okt. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem egy 4 gen-es I5 van, akkor ez hova tartozik?
2021. okt. 7. 11:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Közép kategória, de ez már egy eléggé elavuló modell. Szóval valószínűleg egy 11. generációs i3 odaveri.
2021. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
8-9 éve még a közép, ma már inkább az alsó kategóriába tartozik. :(
2021. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:
100%

Három termékvonalat is teljesen kihagytak, így nem teljesen pontos a felosztásuk. Ma már brutál erős valódi 4 magos i3 procik vannak. Ezért szerintem inkább így van felosztva:


Alsó: Celeron/Pentium

Alsó-közép: i3

Közép: i5

Felső-közép: i7

Felső: i9


De függ attól is, mikori generáció. És milyen típus. Mert nem csak egyféle kategórián belül is.

2021. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rá mondani, hogy igaz, de én az ilyesmit mindig elnagyolt általánosításnak tartottam.

Egyrészt: igazából ezek nem is a fő, hanem csak a másodlagos "kategóriák". Egy procigeneráción belül van értelme ezeket összehasonlítani. Egy 3 generációval ezelőtti i7, meg egy vadiúj i3 közül nem biztos, hogy az előbbi mutatna jobb teljesítményt.

Másrészt: azonos generáción belül is adott procifajtából több modell készül el, különböző teljesítménnyel.

Harmadrészt: eleve rosszindulatúnak, pejoratívnak tartom az ilyen besorolásokat. Elvégzendő feladatkörök vannak, és ahhoz kell(ene) a megfelelő hardvert választani. Ha egy adott felhasználási területhez egy adott processzor tökéletesen megfelel, gyors, nincs vele macera, akkor reális azt alsó kategóriának hívni?

Negyedrészt: eléggé véleményes, hogy az egyes kategóriákat minek nevezzük el. Oké, a leggyengébbet nevezzük alsónak. A legerősebbet felsőnek. Ha a kettő között több modell is van, akkor azokat minek nevezzük? Mindkettőt középkategóriának? Vagy alsó-közép és felső-közép? Közép és felső-közép? Alsó-közép és közép?

2021. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ezek egyértelműek, a celeron, atom, stb a legalja, és az I9, xenon pedig a max

De szerintem az I3 nem a legjobb gamingre.

2021. okt. 7. 13:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondjuk ha azt nézzük hogy ott vannak az ilyen I3- ****U(ultra-low power) procik, azt egy asztaligép pentium procija lehet simán oda veri. Szóval ott megint megbukik hogy így rangsoroljuk be a típusokat.
2021. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként érdemes tesztek alapján válogatni. Én pl. anno Pentiumot vettem, mert az ugyanolyan generációs i3 csak 5%-al volt gyorsabb és az nekem nem ért meg plusz 20 ezret.
2021. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!