Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a szolgáltatótól kapott...

Ha a szolgáltatótól kapott modem és az eszköz közé beiktatok egy routert (kábeles kapcsolat esetén) akkor romlik az internet minősége?

Figyelt kérdés

Nagyon alap szinten értem csak a dolgokat, úgyhogy kérlek nézzétek el vagy javítsatok ki, ha valamit rosszul írok. Elnézést, ha hosszú.


Szóval...


Adott egy Telekom 1000 mb-es internet, ami a házon belül egy szolgáltatótól kapott SageCom (azt hiszem) modemben materializálódik. Ez szórja a Wifi jelet is, úgyhogy nincs külön router-em (még).


Az eszköz, amiről szó van pedig egy PlayStation 5, ami kábellel van összekötve ezzel a bizonyos SageCom modemmel.


Tapasztalok viszont hatalmas ingadozásokat az internet sebességében és teljesítményében - játék közben érezhető a különbség. A lényeg az, hogy egy barátom segítségével utána néztem hogy a modem admin felületén miket kellene beállítanom ahhoz, hogy stabilizálódjon a PS5-ön az internet minősége (UPnP, WAN és port beállítások).


Igen ám, de nem találom ezeket a beállításokat, a Telekom szerint azért, mert ezekre az eszközökre periodikusan jönnek ki a szoftver frissítések és ezeknek a "haladó beállításoknak" a lehetőségét igyekeznek elvenni az ügyfelektől, mert csak elállítják mindig és probléma van vele. Központilag nem tudják beállítani. Patt.


Kérdésem, hogy ha beiktatok egy router-t az egyenletbe, amin vélhetően mindent be fogok tudni állítani, amit szeretnék, akkor az internet minősége nem lesz rosszabb pusztán a beiktatott eszköztől? Feltéve persze, hogy a router mindent tud, amit tudnia kell.


Köszi előre is a választ.


2021. okt. 13. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha így megmarad a szolgáltató eszköze és te beteszel még egyet a PS5 elé, azzal nem, hogy jobb, hanem rosszabb lesz a helyzet. A megoldás az, hogy bridge módba kell kapcsoltatni a szolgáltatóval az eszközét és a tiédet használni routernek, az övék onnantól csak modem feladatot lát el. De ehhez neked 1000Mb-es routert kell venned és akkor sem biztos, hogy jobb lesz a helyzet, mert mi van, ha nem az otthoni hálózatod okozza az ingadozást, hanem a környékbeli terhelés.
2021. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom ezt a bridge kérdéskört megbeszélni velük:)


Még egy kérdés, ami lehet hogy tök pontatlan, vagy hülyeség: úgy tudom hogy a lakossági internetnél nincs fix IP címe az embernek. Segítene szerinted a "környékbeli terhelés" vonatkozásában ha mondjuk céges internetet köttetnék be és fix lenne az IP cím, vagy nincs kapcsolat a kettő között?


Saját lelkem megnyugtatásáért mindent meg szeretnék tenni, amit a szolgáltatás és az otthonomban lévő setup vonatkozásában meg tudok. Aztán ha még így is szar, akkor nem tudok már úgy sem mit csinálni.

2021. okt. 13. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés az IP és a sebesség között. Más eszközzel, pl: pc próbáltad a sebességet? Jó a lankábel, megfelelő minőségű, nem valami barkács? Nincs aljzat beépítve, közvetlen, 1 db kábel megy a két eszköz között?
2021. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítesz.


Ma vettem egy új, Kat6-os lan kábelt, a meglévő az már egy elég régi darab, nem is látok rajta Kat besorolást, de azt írja hogy "gigabit ethernet-re" képes, hát nem tudom. Jópár éve megvan már. Lehet hogy már ez az új kábel is segít.


PC-m nincs, Macbook-om, de azon csak dolgozom, meg híreket olvasok, ott nem vettem észre hogy bármi baj lenne.

2021. okt. 13. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!