Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség egy 60 Hz-es...

Mi a különbség egy 60 Hz-es és egy 144 Hz-es monitor között?

Figyelt kérdés
2021. okt. 14. 01:32
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Milyen előnnyel jár, ha magasabb frekvencián használom?
2021. okt. 14. 01:33
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
Próbáld ki és megtudod. Nem lehet szóban elmondani.
2021. okt. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nincs annyi pénzem rá ezért kérdem, valami különbség biztos van látványban...
2021. okt. 14. 01:46
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

60Hz = max 60 fpst tud átadni a képernyőd a szemednek

144Hz = max 144 fps


Magyarul, többet látsz ugyan annyi eltelt idő alatt.


Kedves vagyok, ha így sem érted akkor nesze ez:

[link]

2021. okt. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Rokon, ismerős, barát... Valaki csak tud mutatni egyet. Akár mobiltelefon képernyő is megfelelő lehet. Én elmondhatom, hogy mennyire gördülékeny minden, de úgy sem megy át. Nem lehet elképzelni.
2021. okt. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességed, látom már. Ezt nem tudtam, elméletileg csak online játékokban előny ez, single playerekben annyira nem, de abban is van előnye látom, köszi.
2021. okt. 14. 01:58
 7/20 P.O.C. ***** válasza:
61%

Szia.


Lehet jönni a bla-bla -val, hogy az emberi szem úgyse érzékeli. De szerintem igen is van különbség. Én mikor áttértem, elkezdtem jobban teljesíteni Online játokokban. Sokkal folyamatosabban láttam a képet, nagyobb volt a találati arányom.


És már nem is kell rajta annyira gondolkodni se, hiszen 55 ezertől már lehet kapni újonnan TN vagy VA panelest. Egy valamirevaló 60 hz -es is 40 ezer körül van. Nem akkora eget rengető a különbség, mint 2-3 éve, amikor 100 ezer környékén voltak a 144 Hz -esek, ráadásul most válság is van, és a forint is xar.

2021. okt. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Azt még hozzátenném, ha nincs elég erős videókártyád, hogy a játékok legrosszabb esetben is ~150 fps-el fussanak nincs értelme nagyon egy 144 Hz monitornak. Valamint manapság elvétve, de ha akad régebbi játékod nem mind támogatja a magasabb framerate-et. Sok cím anno lockolva volt 60 fps-re.

Engem utóbbi gondolkodtat el érdemes-e valaha is beruháznom magas képfrissítésű monitorra.

2021. okt. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Morzsi007 ***** válasza:
78%
Több képkocka megjelenítést jelent másodpercenként, ahogy írták a többiek. Előnye, hogy a játék simábban fut, gyorsabb a megjelenítés, mivel rövidebb ideig van egy adott képkocka a képernyőn. Ez jól jön olyan játékoknál, ahol gyors a mozgás, pl autós, lövöldözős játékoknál. Jobb eredményt fogsz elérni, mert pontosabb a jelenet visszaadás. Hátrány, ez csak akkor működik, ha van hozzá megfelelő hardver, vagyis tudnia kell a gépnek a játékban minimum 144FPS-t folyamatosan.
2021. okt. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 P.O.C. ***** válasza:
78%
Szerintem. Akkor se éri nagy hátrány az embert, ha kevesebb fps-e van, mint 144. Hiszen erre van a FreeSync/G-Sync ez a képkockaszámhoz igazítja dinamikusan a frissítési frekvenciát. Tehát ha nem tudja az adott játékban a 144 fps -t a gép. Csak 80-at 90 -en. Hz -ben még mindig jobban jön ki a játékos. Ráadásul közben még képtörés sem lesz.
2021. okt. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!