Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan formázzam le? Többi lent

Hogyan formázzam le? Többi lent

Figyelt kérdés
A laptopomban kicseréltettük a hdd-t ssd-re, és visszaadták a régi hdd-t is de nem tudom hogyan formázhatnám le. Tegyem vissza a laptopba? Szakember csinálta szóval én nem merek hozzányúlni. Mit tehetnék?

2021. okt. 14. 09:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Formázással nem mész semmire, ha adatvédelem a cél. Valamilyen wipe eszköz kellene, ami felülírja a teljes felületet random számokkal, aztán elég egy gyorsformázás. A "picit megtolja kifelé" részt nem értem. Lehet, hogy külső táp kell a külső hdd házadhoz, lehet, hogy "csak" cserés lett, de olyan nincs, hogy nem lehet semmit kezdeni.
2021. okt. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Van olyan programom, ami felülírja véletlenszerű adatokkal a fájlokat, nem gond. Igen, beleteszem a lemezt a házba, bedugom az USB kábelt és vagy a kábel nem megy bele teljesen, vagy amikor mégis belenyomom, akkor megtolja a hd-t kifelé. És amikor bedugom a számítógépbe, nem csinál semmit, el sem indul. Nem hinném hogy külső áramforrás kellene hozzá, mivel ezt a házat használtam már korábban egy másik lemezzel, és azzal működött, mondjuk azt nem is tolta meg kifelé. Ez a megtolja kifelé, annyit jelent, hogy a műanyag lezárót sem tudom rátenni, ami lezárná a ház végét ahol a lemezt betettem.
2021. okt. 19. 08:03
 13/23 anonim ***** válasza:
De így rá lehet tartani a vinyóra közben, nem?
2021. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Hopp, most értettem meg ezt a "kitolás" dolgot.

Biztos hogy egyforma a ház (belső) és a HDD csatlakozója?

Mert ha az egyik IDE, a másik SATA akkor nem csoda hogy nem megy.

--

#4.

2021. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
A hd-házhoz olyan kábel van, aminek mindkét vége normál USB. A hd-n meg talán nincs is csatlakozó, nem tudom, ennyire azért nem értek hozzá :).
2021. okt. 19. 09:19
 16/23 anonim ***** válasza:
Aki kellően erős (és figyelmetlen) az a Jack dugót is bele bírja nyomni a sata csatlakozóba... ;]
2021. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Az usb magába a hd-be nem ment bele csak a háznak a portjába. És ahogy most nézem, nem látok rajta semmilyen csatlakozót. Az egyik oldalán van egy hosszú vékony rés, a másikon meg még annyi se.
2021. okt. 19. 09:37
 18/23 anonim ***** válasza:

Éreztem hogy el fogsz keveredni... :)

Én erre a különbségre gondoltam:

[link]

Ez két elterjedt HDD csatlakozó forma. A PATA már elég régi, de azért előfordul.

Ha a ház és a HDD csatlakozója különböző, akkor ugye nem fog menni a dolog.

Az USB pedig a ház, és a számítógép közé kell... Az biztosan jó.

2021. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
És az sem gond hogy az usb kábel hd-házba csatlakozó vége is normál usb?
2021. okt. 19. 19:51
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. okt. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!