Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merjek venni 6700XT videokárty...

Merjek venni 6700XT videokártyával 1440p felbontású monitort?

Figyelt kérdés
Mire majdnem elhatározom,hogy veszek egy 1440p monitort mikor a neten nézem a játék teszteket 6700XT 1440p-vel meg az fps csökkenést sok játékban mindig elbizonytalanodom,hogy jó választás e vagy maradjon az 1080p az nem annyira megterhelő a kártyának.

2021. okt. 17. 04:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Merj. Ezt pont kimondottan 1440p re tervezték.
2021. okt. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Top videókártyák egyike, tök értelmetlen FullHD-val bohóckodni vele


AC: Valhallát viszi ultrán 80 fps-sel 2k-ban, más játékokkal meg még jobb a helyzet (FC 6 pl. 90 fps)

2021. okt. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Játék függő. Mivel játszol?

Van egy pár játék, amibe kevésnek bizonyulhat a Radeon RX 6700XT 1440p-be. Pl: Icarus, Phantasy Star Online 2 New Genesis, Project CARS 3, Fast & Furious Crossroads,

2021. okt. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

3/


Jelenleg RDR2,resident evil vilage meg bele bele kóstoltam a cyberpunkba de néztem róla videót 1440p siralmas volt 60fps alá ment 6700XT-n én szeretem a high beállítást ultra nem érdekel elég a high.Meg szeretek sok mindent kipróbálni ujjakat is pl aztán ha tetszik játszok vele ha nem akkor letörlöm szóval próbáltam már autós játékot,szeretem a háborús játékokat vagy csak ilyen sztori játékokat.Meg ahogy szokták mondani AAA játékok ahogy ugye az előzőleg felsorolt három is az.

2021. okt. 17. 13:05
 5/28 A kérdező kommentje:

3/


A Fast & Furious Crossroads ről azt sem tudtam,hogy létezik többiből is max a Project CARS 3-mat ismerem de sosem játszottam vele meg nem is érdekel.Gondolom a felsorolt játékok a rosszul optimalizáltak közzé tartoznak.

2021. okt. 17. 13:09
 6/28 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy hogy kicsit bohóckodás lenne a FHD a 6700XT-vel.


Én még mindig a nyamvadt 1060-at használom.

1440p-re az akkori új játékokra kevés volt de ezt elismerem így inkább így inkább visszaléptem egy kicsit és vettem egy WQHD monitort (2560x1080), a szélesség baromira előnyös jó pár játékban és ezzel legalább az utolsó nyamvadt szikrát is kipréselhetem a kártyából ha már anno kifizettem.


6700XT-m lenne biztos vissza túrnám a padlásról a 1440p-s monitort.

2021. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

6/


Na mire dőntöttem hogy esetleg mit vennék vagy vennék megint írt máshol valaki,hogy 6700XT hez felesleges 1440p


"Biztos az égvilágon soha nem vennék 100 (de inkább 144) Hz alatt semmit, amivel bármikor is játszani akarok bármit. HD 5450-hez sem, nem hogy egy 6700 XT-hez. Minél több fps és Hz, annál reszponzívabb a cucc. 2019-ben kanyarítottam egy rövid gyorstalpalót a témában, szerintem fusd át.


Frame rate korlátot is csak ott állítanék be, ahol az engine megköveteli az optimális működés miatt (pl. Quake Live-ban 125/250 fps, Call of Dutykban 125/250/333 fps, Apex Legendsben 190 fps stb.), de a Hz ott is csutton. Soha nem volt problémám zavaró képtöréssel, pedig nem is olyan rég még vesenyszerűen puttyogtattam.


Csak egy szubjektív meglátás. Mondjuk 6700 XT-vel igazából 1440p-re se mennék fel, max. RPG-kben, de ez meg már egy megint más kérdés; single-ben 1080p és minden/majdnem minden csutton, oszt pörögjön az fps/Hz, ameddig tud, online lövöldéknél meg olyan gfx beállítás, amivel a legjobban látom az ellent (általában jól lebutítva, esetleg egy-két olyan opcióval, mint mondjuk többszörös élsimitás, vagy néha a kicsit részletesebb textúrák is segíthetnek, hogy jobban kiszúrd az enemyt stb.). A lényeg, hogy minden jól látható legyen és überfolyjon, ha mán ennyi pénzt belöltem. "


Miért van az,hogy mikor készülsz valamit megvenni és már olvastál egy csomó pozitív hozzászólást és már úgy érzed igen ez nekem kell megveszem mindig jön egy lebeszélő hozzászólás. A legtöbb vásárlásommal így voltam aztán találomra vásároltam vagy jó vagy nem.

2021. okt. 17. 16:53
 8/28 anonim ***** válasza:

Ha nem versenyzel, akkor elég neked, ha az rx 6700 xt 60+ fps-el megy a játékokban 1440p-n. Ha versenyzel, és van 60 fps-ed, akkor ott valóban hátrányban leszel azokkal szemben, akik 120 képkockát látnak másodpercenként, de mondom, ez a versenyszint.

Ha egy mozifilmmel nincsen bajod, akkor a 60 fps, 40 fps vagy 30 felett akármennyi fps különösen, ha folyamatos, kellemes élményt fog nyújtani.


Szóval jó amit kinéztél.

2021. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
No akkor jól fontold meg.
2021. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

8/


Engem se a multi se a versenyzés nem érdekel.Csak már tényleg nem tudom,hogy mi a francot is vegyek az egyik lefosozza a 6700Xt-t,hogy kevés 1440p-re a másik azt mondja nehogy 1080p-t vegyek az már nem éri meg viszi a kártyám az 1440p-t akkor az egyik azt mondja nyugodtan mehet az 1440p 75Hz mert inkább legyen stabil 75fps mint ingadozás a másik azt mondja 75Hz túl kevés össze akadnak a képkockák hiába a freesync képszakadás lesz inkább vegyek 1440p 144Hz-t mert akkor bőven lesz tartalékom van aki meg azt mondja ez sok a kártyának hogy kihasználjam inkább vegyek 1080p 144Hz-t jó lesz az,a másik meg azt mondja mennyek el boltba nézzem meg de ebből még se a panel típus nem derül ki se a konkrét tudása a monitornak szóval tele a tököm a sok segítség olyan mintha nem is lenne.Napok alatt annyi monitort átnéztem 1080p/1440p-t volt mikor a gombon volt már az ujjam,hogy rendelem aztán jött egy negatív hozzászólás akkor elbizonytalanodtam,már monitor összehasonlító oldalakon nézegettem az srgb lefedettség meg ilyesmi hány százalék már nagyjából azt tudom ha jó színeket akarok minek mennyinek kéne lenni de nem mindegyik monitorról van fent minden adat vagy van,hogy hülyeség van írva szóval a lényeg nem szeretnék fos paneles fos színű monitort az az egy biztos.

Néztem ezt a monitort is pl Lenovo G27q-20 mikor már majdnem rábeszéltem magam,hogy aránylag leírás szerint jó meg jól is néz ki árban még kiszorítanám akkor jött valaki,hogy de a Acer Nitro XV272UPbmiiprzx szerinte jobb paraméterekkel rendelkezik és ekkor megint elbizonytalanodtam.

Itt próbáltam amúgy összenézegetni a monitorokat [link]


Ezekről is jót írtak legalábbis színtér alapján szimpatikusan 24" 1080p 144hz ez van az oázisban ahol néztem csak kicsit húzós 92EFt MSI Optix MAG245R annyiért majdnem meg van a lenovo 1440p 144hz viszont elég jó színteret írtak az msi-re SRGb 127,7% DCI P3 94,6% ezen kívül kicsit olcsóbban csak ez pont nincs raktáron az oázisban és nem állítható az állványa ami nekem fontos lenne amúgy MSI Optix G241 sRGB 128% DCI P3 95% a legtöbb 1080p amit néztem ennyit nem tudott [link]

Szóval túlságosan belemerültem a monitor témába aztán el is süllyedtem.

2021. okt. 17. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!