Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mióta Windows 10 van a gépemen...

Mióta Windows 10 van a gépemen azóta a Youtube 100%-on pörgeti a videókártyát. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Windows 7 alatt nem volt ilyen gond, mióta 10 van rajta azóta csinálja.


Régebbi gép, csak a tv-re van rákötve és youtube-ozásra és filmezésre használom.


Youtube videók azonnal 100%-on pörgeti a videokártyát, ha VLC-ben indítok el valami 720p-s filmet az 80% körül, 1080p-s pedig szintén 100%-on terheli.


Adatai a gépnek:

i5-2400 CPU

2x4 GB DDR3 memória

500 GB WD green SSD

Geforce GT 710 (1GB) grafika

Windows 10 Pro.


Drivert már próbáltam régebbit, újat is, mindegyiknél ez a hiba van :/



2021. okt. 17. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A fideofájlok és a youtube tartalma is kódolt anyag, azt valaminek dekódolnia kell. Win7 alatt valszeg a processzor csinálta ugyanezt a Win10 alatti nvidia driver pedig lehetővé teszi a GPU( CUDA ) alapú videódekódolást - ez pedig hatja a videókártyádat.


Az újabb kártyáknál nincs ilyen gond, mert ott van saját videódekódere a GPUnak, de a GT kártyáknál ezt a funkciót kihagyta az nvidia.

2021. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, ez nem is lenne gond, nem az zavar engem hogy hajtja a kártyát, hanem hogy sokszor ez miatt akad meg laggol a Youtube.

CPU 5-10%-on ketyeg, a GPU meg 100%-on.


Nincs valami lehetőség, hogy visszairányítsam ezt a dekódolást a procira, hogy az terhelődjön?

2021. okt. 17. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Chrome esetén a beállításokban> speciális > rendszer > Hardveres gyorsítás alkalmazása lehetőség szerint opciót kikapcsolod akkor lehet nem a GPU-t fogja hajtani. Nem vagyok biztos benne, egy próbát megér.


Nem tudom az nvidia control panelen van-e valami opció erre :/

2021. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!