Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Értelmesebb konfig olcsóbban?

Értelmesebb konfig olcsóbban?

Figyelt kérdés

Heló!

Sajnos annyira nem vagyok naprakész hardver szinten.

Rakosgattam gépeket, de a mostani árak mellett kb 700-800 at amiből kirakok egy gépet amit viszont baromira sokallok. Normalizálódnának az árak akkor kb 500-ból kijönne, viszont kérdéses, hogy így ez lesz-e a közeljövőben.


Felhasználás:

Lényegében egy "mindenes" gép lenne és az a kérdés, hogy ti ezt ki tudnátok hozni a jelen árak mellett kb 500 ból vagy maradni kellene most a 700-800-as szinten? Esetleg komfig tippek?

Mindenes gép: Nem igazán játszom már, de örülnék ha 1-1 mostani játék el el futna azért. Fő csapásvonal inkább 3D szoftverek akár rajzolóprogramok akár egyéb (Unity, Blender stb).


Amit én néztem:

Proci :AMD Ryzen 5 3600 6-Core 3.6GHz kb 80 vagy AMD Ryzen 7 3700X 8-Core 3.6GHz kb. 110

Proci hűtő: Noctua Chromax NH-D15 kb 40

Venti: 2x Noctua NF-A14 industrialPPC-3000 PWM kb 20

Alaplap: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING kb 60 vagy MSI MAG B550 Tomahawk kb 50.

Ram Crucial Ballistix 16GB kb 30 vagy 32GB ami kb 60

Táp: Seasonic FOCUS GX-750W Gold kb 40

SSD + HDD együtt olyan 40.

Ház: Lian Li LANCOOL II Mesh kb 40

Videókártya pedig az összes kb 300-350 körül van ami most normális vagy normálisnak tűnik. (RTX 3060-akat néztem)

Így az ár kb 700 körül fejeződik be. Esetleg valaki normálisabb konfigot tud ajánlani vagy marad kb ez a szett?

Köszönöm a válaszokat!



2021. okt. 21. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mókához ami igényli a sok processzormagot én inkább a 3700X-et választanám - 95 000-ért már van az árukeresőn.


Jó a Noctua hűtő, de szerintem totál felesleges egy 40 000-res hűtővel nyitni, amikor a gyári stock cooler is teljesen korrektűl elbír vele. Ha mégsem ezt szeretnéd akkor már 30 körül vannak olyan AIO vízhűtők ( 360mm-es radiátorral is ) amik ennél durvább processzorokat is kényelmesen lehűtenek.


Ha nincs különösebb speciális igény akkor alaplapból is vannak jóval olcsóbbak, pl:

GIGABYTE B550 GAMING X v2 37000,-

vagy micro ATX méretben:

MSI MAG B550M BAZOOKA 29 000-ért.


Az ilyen 50-60 ezres GÉMING lapoknak sok értelmét nem látom - leszámítva ha kell az rgb áradat..


A RAM-ot ne sajnáld, 32GB mehet nyugodtan.


A 2db Noctua ventit feleslegesenek érzem, kivéve ha szélcsatornát építenél. A ház 3db 120-as ventivel érkezik az alap esetben bőven elég mindenre. A 3700X za egy 65Watt TDPjű processzor, nem is termel sok hőt és a VRM-et sem főzi és videókártyának amúgy is lesz saját hűtése..


Ebben már mehet a PCI-E 4.0-s nvme SSD, abból a 1TB-osak 45-50 körül indulnak, erre érdemes beruházni ha nagy fájlokkal dolgozol meg jó lenne a gyors lapozófájl akkor ez kincset ér.


Azért nem írok intelt, mert a B550-es lapoban lehetőséged van később 12 vagy 16 magos processzorra váltani, amik ilyen munkákra jobbak mint a jelenlegi konkurencia 8 magosai. Ez így egy fejleszthetőbb alapot nyújt, mint az LGA1200.


Ha nem akarsz elszállni az árakkal akkor 3700X, akár használtan is, gyári hűtővel, olcsóbb lappal...

2021. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2021. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Blenderre 10400F és 2666-os RAM? Okkééé :D
2021. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3700X-et én olyan 110 körül láttam. "Noname" helyen volt talán 95-ért viszont sok kedvem nincs baszakodni ügyfélszolgálattal, ha baj van.


Noctua hűtőre azért esett a választás mert baromi megbízható, jó a teljesítmény + 10 év gari. Ha 10-15 évig megy akkor nekem az egy baromi jó deal. + amennyire én tudom a léghűtés jobban elviszi a hőt. Vízhűtés ami igazán jó az az egyedi, de az más kategória + őszinte leszek, nekem nincs kedvem vele szarakodni, hogy ha párolog a folyadék vagy épp ereszt valahol. Kényelmesebb és biztonságosabb szerintem, főleg ilyen kevésbé hozzáértőknek.


Alaplapnál még erről a kettőről hallottam, hogy egy megfelelő választás lehet. Ettől drágábbat nem érdemes. Igazából itt a videókra hagyatkoztam.

Ha kell többet is fizetek csak rgb ne legyen rajta:) Bántja a szemem.

Speckó igények pedig ahogy majd időm és "tehetségem" engedi majd szeretnék kicsit szórakozni a géppel. Belenézni a BIOS-ba mennyit változott stb mert ami most rotyog alattam az kb 10 éves gép. Lassan múzeális kincs.


Szintén hallomásból úgy tudom, hogy ezek a "nesze bazdmeg" ventik amiket a házhoz kapsz nem sok szart érnek legalábbis hosszútávon. Így alapból cseréltem volna:)


Ahol pörögnek a file-ok ott kicsit tartok az SSD-től.

24 körül láttam m2 ssd-t 500GB-ot azt beleraknám rendszer ssd-nek (kb 100-150 GB-ot leválasztva (pontosan nem tudom mennyi kell)) A maradékra meg nem tudom mit, de kicsit HDD felé húz az eszem mivel az korlátlanul írható illetve úgy tudom, hogy biztonságosabb is.


Inkább AMD oldalra mennék prociknál. Eléggé dicsérik őket ár/érték arányban.

Videókártyáknál amúgy mit számít a gyártó? Mert ott sem egységes a vélemény. Van aki ASUS-ra esküszik van aki MSI-re van aki GIGABITE-ra.

2021. okt. 21. 18:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát a procinál két opció van, vagy jó vagy nem. Általában azért jók, mostanság egyáltalán nem gyakori egyik gyártónál sem a processzor elhullás. Azért lényeges, hogy 95 vagy 110 mert 125-ért már van használt 5800X ami azért bőven jobb a 3700X-nél. Számomra ez jobb deal, én bevállalom a használt cuccokat is, de ha ez nem játszik akkor a legolcsóbbat venném :)


A léghűtés- főleg ennyiért - valóban qrvajó és örök élet +1 nap. Az AIO ennyiért meg csendes és kb ugyanúgy hűt. Vagyis annyiban másabb, hogy a meleg levegőt nem tartja a házon belül, hanem egyből kifújja felül és fele annyi házventire/légáramlásra van szükséged.

Nyitásnak a 3700X mellé sztem mindkettő felesleges, processzorhűtőt akármikor tudsz venni mindkét féle változatból, változatlan áron.


Ez a két lap jó, de ezek már a B550-es lapok teteje, amik csak az extra szolgáltatásokban nyújtanak többet. Pl a B550 Toma és Bazooka között a PCI-e csatik száma, usb-k száma, sata portok száma az eltérés. Ha az a plusz 1-2 USB meg 2 sata , jobb hang nem érdekes számodra akkor +20k felesleges pénzkidobás.


A házventik alapból jók. Persze akiket minden egyes plusz decibel zavar azoknak vannak jobb alternatívák, mint a gyáriak. Biosból szabályozhatók ezek is, nekem három van gyárilag a Raijintek házban és semmi gondom nincs velük. Ha majd lesz akkor cserélem őket :)

De ez is olyan, hogy ha megveszed és zavar akkor bármikor cserélni tudod őket...


Tárolásra teljesen jó a HDD. Nem tudom mekkora fájlokkal akarsz dolgozni a rendernél,nálam 18-50GB közöttiek a videoanyagok itt már észrevehető különbség van az SSD és a HDD sebessége között. Olyanra is van lehetőséged, hogy bedobsz egy 250GB-os SSD-t a rendszernek, egy másik olcsó PCI_E 3.0-s SSdt melóra meg egy HDD-t.


250GB SAmsung 980nvme 16000Ft. Ebből bedobsz kettő meg egy HDD-t és a rendszer"lemezt" nem írod sz@rrá, de sebességed is lesz, tárolni is tudsz.


Az AMD vonalon jelenleg az a nagy előny, hogy az ilyen olcsóbb 25 000-res lapokba is gond nélkül bedobhatod a legdurvább asztali processzorukat és gond nélkül megy. Ráadásul kétszer annyi mag/szál áll rendelkezésedre jelenleg, mint az intelnél. Rendernél ez lényeges, főleg ha jobban belemerülsz és idővel fejlesztenél mert kevés a kraft, akkor elég csak processzort cserélni.


A videókártyát passzolom, nekem Sapphire van :D

Az a fontos, hogy a hátése legyen jó, a specifikációk azok nagyjából mindenhol egyformák, azt az nvidia/amd határozza meg. +/- pár MHz az sztem tökmindegy.

2021. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Használt cucc nem derogál csak bizalmatlan vagyok és az igazat bevallva egy dörzsöltebb csávó átvág vele mint a szarral:D Kevésnek érzem a tapasztalatot ilyenhez és nem feltétlen 100k-val akarnám elkezdeni a játszadozást.


Léghűtő lesz az biztos. Tudom sokan szeretik főleg a géptuningosok, de engem a látvány nem izgat inkább a megbízhatóság. Jobban bízom a levegőben.


Alaplapot átgondolom. Külön hangkártyát érdemes venni amúgy? Mármint hallottam róla, hogy van de senkitől nem hallottam, hogy neki lenne. Nem vagyok hangfetisiszta egy okés hang elég.


Persze amúgy tudom, hogy bármi bármikor cserélhető, de egyszer pattintanám össze a gépet és egy ideig nem nyúlnék hozzá. + nem az az 50e értékű ventillátor ami húzós, hanem a 300-350e. vga ill a 100-as proci.


Fileok méretén nem gondolkoztam. Ezek csak elképzelések. Sajna ezzel a csodával ami most van örülök ha egyszerű szoftverekkel nincs baj:D egy dota minimumon nem megy többel mint 50 fps és ennél is vannak droppok. Youtube-t nem merem megnyitva hagyni mellette, szóval elég cink a helyzet.

SSD-nél azt néztem, hogy 250 kb és 500 között kb 5.000 forint különbség van, de igen lehet jobb ötlet lenne inkább kisebbet és azt berakni magában rendszer SSD-nek.


Egyenlőre nem szaladnék annyira előre, hogy mindenbe is belemerülök. Kipróbálgatásnak is örülök. Lehet felhúz 3 óra után az egész és soha többet.

Rendben:) Gondoltam rákérdek hátha van erre is egzakt válasz:)

Köszönöm. Úgy tűnik eddig marad a 700-as befektetés. Vagyis eddig szükséges.

2021. okt. 21. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért a 40-50k Ftnyi hűtés az húzós, főleg úgy hogy azt az 50k-t el tudod költeni másra is amiből plusz teljesítmény lesz. Komolyabb processzoroknál 8 pl Ryzen9) ez szükséges, de a 3700X-et jelenleg még én is a hozzá kapott hűtővel használom( szerintem marad is a Ryzen9-re váltásig ).


Nekem van hangkártyám - a polcon. Évek óta nem volt gépben, nem vagyok audiofil, nekem ezek az alaplapi hangok már régen megfelelnek. Egy normálisabb hangkártya kétség kívül jobb annak aki kihasználja, van hozzá hangtechnika..


Ha átmenetileg bevállalod az 1SSD-s üzemet, gyári hűtővel, gyári hátventikkel,olcsóbb lappal akkor be lehet azt tuszkolni 600 alá de akkor később kell bővítgetned. Egybe mindent esetén ilyen videókártya árak mellett ez sajnos belekarcol a 700-ba. :)

2021. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!