Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezekkel a RAM-okkal tudom...

Ezekkel a RAM-okkal tudom helyettesíteni a meglévő RAM-omat?

Figyelt kérdés

Dell Inspiron 1501 laptop-om van, DDR2-es RAM való bele.

Jelenlegi RAM-om:

[link]

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]


Bármilyen problémába ütközhetek? Vagy 99%, hogy hibátlanul fog minden menni bármelyiket is választom?



2021. okt. 22. 15:07
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ez a típus csak 2 GB RAM -ot kezel. Ennyi lehet az összes.

[link]

Ez első képen látszik hogy ez neked már megvan.

Ezt laptopot nem tudod tovább bővíteni.

2021. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nagy kar

pedig ram bovites hasznos lenne

de 64 x2 procit 64 x2 re cserelni ertelmetlen lenne

2021. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyrészt nagyon lelassult a laptom-om, másrészt 4,5 éve használom mindenféle csere nélkül. Úgy gondolom, hogy hasznos lenne a cserélés.

Másik pedig, hogy igaz, hogy a gyártó a 2 GB RAM határt közölte, de több virtuális beszámoló (hozzászólás) alapján afelé hajlok, hogy kezel többet, mint 2 GB. Ki ennyit, ki annyit ír. Gondolom több mindentől függ, de ha jól emlékszem, akkor az alsó határ, amiről beszámolnak, az a 2,3 GB. Egy ilyen régi laptop-nál pedig az a 300 MB RAM jelentékeny lehet.

2021. okt. 22. 20:28
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mire hasznalod?

hogyan lehet 2,3GB ot tenni bele? sehogy mert ha 512 est tesz bele akkor ez tul keves

vagy igp van benne?


Ha ugyerzed neked megeri bovited olyan tipusal amit tamogat 2x2GB ot belenyomsz es remenykedsz

2021. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy biztos 32 es rendszert hasznalsz

ott meg ugyis 3 korulit kezelnek

papiron 4 et tudnanak max de jo esetben is 3,5-3,75 korult szoktak tudni


XP bol is van 64 bites mondjuk

meg linuxokbol

de nem tudom mit hasznalsz es mire

2021. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

32-bites XP-t használok. Átlagos dolgokra használom: netezésre, dokumentumok, fájlok megnyitására, szerkesztésére, időnként mp3 fájl-t vágok (ilyenkor a betöltéskor és mentéskor (Audacity) nem tud máson dolgozni a gépem), ezt leszámítva nem futtatok nagy grafikát vagy nagy memóriát programokat, sem nem látogatok ilyen oldalakat gyakran. Tehát mondhatni, hogy semmi olyat nem használok, ami indokolná az újonnan való lelassulást.

Nem tudom, hogy mit jelent az ipg. Így gondoltam a 2,3 GB-ot, hogy maga a 32-bites XP nem bír nagyon többet.

Majd valamikor utána nézek a 64-bites rendszernek.

2021. okt. 27. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!