Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új videókártyánál kell windows...

Új videókártyánál kell windows-t telepíteni?

Figyelt kérdés

A régi kártyám egy GTX 770 volt, az új egy GTX 1080ti 11GB.

A gond az hogy az összes játék kifagy, az nvidia drivert leirtottam a DDU-val, a legfrissebet raktam fel, de ugyanaz a probléma. Ha vissza veszek a grafika minőségén, már nem fagy ki. Zotac kártyáról van szó, feltettem a Firestorm-ot, ahol lehet állítani a GPU órajelet, memória frekit stb. Ha visszahúzom, megint nem fagy. Az alaplapom egy Asrock K6 Fatality Z370, ami nem egy fosh alaplap.


Valakinek ötlet? Én már egy új Win10 telepítésen gondolkodom, mert szerintem az nvidia driver régi cuccai bekavarhatnak, uninstaller ide vagy oda.



#NVIDIA #fagyás #kártya csere
2021. okt. 23. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Táp milyen? Nem hinném, hogy szoftveres gubanc lenne abból kiindúlva, hogy ha visszább veszed a grafikát tehát kissebb terhelést kap a kártya vagy épp az órajelét veszed lejjebb.

Esetleg még melegedés.

2021. okt. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
58 fok. A táp 750w, elvileg elég kellene hogy legyen.
2021. okt. 23. 23:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elég tényleg, esetleg azt még meg lehet próbálni, hogy engedsz neki több kakaót, az alap 100-ról pl 110%-ra.
2021. okt. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
750W, demilyen tép ez pontosan?
2021. okt. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

DDU plusz uj driver után, alapbeállításon nem kéne hogy kifagyjon.


ha mégis akkor lehet hibás a kártya.

2021. okt. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
86%
Azért csinálja ezt mert a vram kezd elhalni, még nem halt le teljesen csak egy része. Valószinűleg az előzö tulaj BTC bányászásra használta huzamosabb ideig. Nekem is ezt csinálta egy 580 8gb kártya. Kérd vissza a pénzed akitől vetted mert mostanság nem nagyon éri meg javittatni a kártyákat. Inkább vegyél gyengébbet és újat mert a 1060,70,80as kártyák 80-90%-a leharcolt bányász kártyák gari nélkül.
2021. okt. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Vagy egyszerűen csak bányász bios van rajta. És vissza kéne rakni az eredetit. RAM chipekre kell figyelni nagyon! Nem egyszerű, és kockázatos dolig lehet egy videokártya bios frissítés egy laikusnak. Nézz utána mindenképp.


Ha viszont alkatrészhiba, ami szintén lehetséges, akkor az szívás. Javíttatni pedig megéri. Miért ne érné meg? Pont a magas árak miatt most éri meg csak igazán. 35 ezerért vettem az RX 470 8GB-omat, 8 hónap után megadta magát. Jelen helyzetben még 100 ezret is megéri javíttatásra költeni, mert még az is gazdaságos!! Viszont időbe telik, mert mindenki tele van hónapokra előre a javítandókkal.


Tápot se zárnám ki még... ha van ismerős hasonlóan nagy teljesítményű táppal, akkor próbáld ki nála is a kártyát. Ha teljesen más környezetben is ugyanezt produkálja, akkor legalább ki lehet zárni minden mást, és tényleg a kártya a hibás. Ha viszont másik gépben hiba nélküli, akkor más alkatrészben keresendő az ok.

2021. okt. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
hazilag megjavitod ingyen
2021. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!