Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudom megállapítani,...

Hogy tudom megállapítani, milyen videokártyám van?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van Everest nevű programod akkor azzal tudhatsz meg részletes infókat a kártyáról,ha nincs akkor a képernyőtulajdonságoknál is meg kell találd/jobb klikk az aszalon-tulajdonságok-legszélső fül
2008. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az everest programot itt talalod [link]
2008. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És ez teljes program?
2009. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Widukin válasza:
Freeware, szóval igen:)
2012. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Letöltötem az Everestet de nem igazán tudom hogy mukodik :(
2012. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

bal oldali menürészben megjelenítés és azon belül a pci/agp videó.

hasonlóképp kell eljárni a hangkártya és egyéb eszközöknél.

remélem segítettem.

2013. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mikor elindítom az everest nevű programot egy kék képernyő jelenik meg. Lehet elromlott a videókártyám vagy mi lehet a gond?
2013. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az!

Lehet a ram is például!

Ez valószínű, hogy kék halál lesz amit mondasz!

De nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, mert van, hogy csak szoftveres a hiba, nálam volt olyan, hogy állandóan kék halál jött be, mihelyst bebootolt a rendszer, vagy még a bejelentkező zene előtt, mikor hogy.

Kiírt nekem egy hibakódot, meg, hogy "fizikai memória listázása"

Először megijedtem, hogy tényleg a ram-mal van baj, de mondom rápróbálok, hogy újratelepítésnél is kihozza-e, és nem hozta ki, azóta semmi gond nem volt még vele! Bár ez az én esetem!

A ram-nál a kékhalált úgy szoktam ellenőrizni, ha több modul van, hogy miden egyes modult, kipróbálok egyenként az összes ramhelyen , és így hamar kiderül, hogy hibásak-e ha nem akkor visszateszem mindet, és haladok tovább.

Ha pedig csak egy modul van akkor meg végigpróbálom az összes ram helyen, végső esetben egy másik gépben.

Aztán haladok tovább!

Videó kártya, nos hát ezt én személy szerint úgy szoktam, hogy átteszem egy másik gépbe, valami komoly játékkal, vagy programmal, megterhelem és majd kiderül, hogy mit csinál, hogy kék halálozik-e vagy sem! Vagy egy másik módszer, ha másik géped nincs amibe át tudnád tenni, akkor beszerzel egy másik 100%-ra biztos, hogy működő kártyát ideigelenesen és megpróbálod!

Ha még mindig kékhalálozik, akkor jöhetnek az optikai meghajtó/k és a vinyó/k!

Egyenként próbáld ki a meghajtókat, hogy minden kábelen, ha IDE-d van csak egy legyen bekötve ha pedig sata akkor meg egyszerűen lehúzod és egyenkét megpróbálgatod az összes, ezt hasonlóképp a vinyóknál is, ha viszont egy vinyód van akkor annyit lehet tenni, hogy egy másik vinyót tenni a gépbe arra feltenni gyorsan egy rendszert, és meglátod, hogy mi lesz, esetleg a saját vinyódat egy másik gépbe áttenni, másolgatni rá terhelgetni olvasási és írási sebességmérő programmal!


Hát, most így hirtelen ennyit tudok javasolni!

2013. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!