Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki találja drágának MacBookot?...

Ki találja drágának MacBookot? Nem minden informatikus veszi meg?

Figyelt kérdés
2021. okt. 28. 21:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Őszintén?

Nem az ára miatt nem veszem meg.

2021. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
Akinek ez munkaeszköz az ingyen kapja. Akinek meg nem, az azért veszi, hogy tudjon menőzni az alma logóval.
2021. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Dehogy veszi meg minden informatikus.

Pont ők azok akik a leginkább fel tudják mérteni hogy ár-érték arányban mennyire szar vétel. Kivéve ha kimondottan IOS-re fejlesztenek, mert akkor nincs sok választásuk.

2021. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
A ceges laptopom MacBook, de magamnak nem vennek. Jo cucc, de nem er annyit, mint amennyibe kerul.
2021. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Drága ? Olcsó ? Nem tudom mennyibe kerül
2021. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%

Most ez az utáljuk az Apple-t thread? Csak azért kérdezem, hogy érdemes-e érdemben és kultúráltan vitatkozni esetleg vele kapcsolatban, vagy csak írjam ide, hogy "szar az apple", mert ellenkező esetben érvek nélkül csak le leszek pontozva? :)


Amúgy nem vagyok Apple fan. Jelenleg nincs is semmilyen Apple termék itthon.

2021. okt. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Informatikus vagyok. Főállásban rendszergazda, emellett alkalmi programozó. Soha nem volt opció, hogy Apple-terméket vegyek, és nem az ára miatt. Bár való igaz, ár-teljestmény arányban a legrosszabbul teljesítő platform, de nem az e fő ellenérv.

Hozzátenném, hogy már a '90-es években is volt szerencsém találkozni Apple termékekkel, de valahogy akkor sem éreztem az ezeket körülölelő felhajtás jogosságát.

Az, hogy (most éppen) Uniy-alapú a rendszer, az számomra előny, de akkor már inkább választok egy költséghatékonyabb, és nyíltabb Unix-alapú rendszert. Igen, gratulálok, Apple, sikerült a Unixból egy tökéletesen zárt ökoszisztémát létrehozni...

A legnagyobb hátrány pedig a platform zártsága. Ezt szoftveres, és hardveres értelemben is lehet érteni. Kis túlzással azt lehet mondani, hogy ha bármi olyan eszközt akarnék használni, ami nem az Apple univerzumához tartozik, akkor egy raklapnyi átalakítót kell vennem, és persze így sem garantált a működése.

Oké, a rendszerük esztétikailag rendben van. Igaz, nekem nem tetszik, de objektíven nézve nincs vele baj. De ezt más rendszereken is el tudom érni egy jól megválasztott skinnel.

A szoftvereik felhasználói felülete sem tetszik. Értem én, hogy az az alapelv, hogy csak a 2-3 leggyakoribb funkciót hagyják elől, és a többit rejtsék el, és ez az egybites felhasználóknak tényleg imponáló lehet, de egyébként rohadtul irritáló.

A munkában meg nem ad semmi előnyt a rendszerük használata. Sőt, a fentebb említett dolgok miatt még enyhén hátrányos is.

Inkább maradok a már sokszor bizonyított Linuxnál. Stabil, maximális mértékben testreszabható, és minden eszköz elérhető hozzá, amire a munkám során szükség van. Ja, és nem kötődi kegy adott hardvergyártóhoz.

2021. okt. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Jellemzően pont az informatikusok nem veszik meg, mert ők vannak leginkább tisztában az ár/érték arányával. Applet többnyire olyan helyeken használnak, ahol a presztízs számít, pl. cégvezetők, előadók...
2021. okt. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki macre fejleszt az tuti megveszi
2021. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
7 - József Attila általános iskola megbízott rendszergazdáját, Józsi írását olvashattuk, köszönjük szépen, nyalhat.
2021. okt. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!