Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot ajánlanátok...

Milyen laptopot ajánlanátok egy leendő mérnök/gazdaság- informatikus szakos hallgatónak?

Figyelt kérdés

Maximum 420 ezer forint. Nem hinném, hogy túl sokat gamelnék majd rajta, nem tudom ez mennyire szokás koleszban. (Ha van valakinek erről tapasztalata azt is írja le kérem :D)


Alapvetően szeretném ha legalább 512 gb tárhely lenne rajta. A processzor tudjon mindent amire szükség lehet az egyetemi évek alatt se többet, se kevesebbet.


Szeretném ha lenne rajta ethernet port illetve, hogy ne úgy nézzen ki mintha most lőttem volna a búcsúban, elő lehessen venni anélkül, hogy ciki lenne.


Előre is köszi!



2021. máj. 25. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

gazdinfó szakos voltam, 16 gb ram kell mindenkép, mert virtuális gépeknek ha nagylelkű vagy, akkor feltudják zabálni. procinak intel 10 genesek között nézelődj, 512 ssd vagy beépítőkerettel+ 1 tb hdd volt nekem.

Koliba rengeteget játszottam évfolyam/szaktársakkal illetve a többi kolissal, de nem nagy játékokat. League of legends, CS:go meg volt, h egy hétvégét végig minecraftoztuk :D

2021. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Esetleg egy Macbook Air ha van olyan kurzus ami Swift/Objective-C -t tanít. Ilyen esetben sokat segít ha van saját, programozáshoz meg alapvetően tökéletes a macOS.


Ha ez nem érint akkor az első nagyon jól leírta. 1 dologgal egészíteném ki: a súly nagyon sokat számít, ha reggel 8-tól este 8-ig rohangálsz vele 1kg extra is sok. Ha két gép között gondolkozol nézd meg a súlyát. A hátad meg fogja köszönni, ha a könnyebbet veszed.

2021. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha jó a használt is, akkor egy üzleti HP, dell-t nézz meg, ott szoktak jó árban jók lenni. Én mérnökinfós vagyok és felesleges a 16 GB RAM. Legalább 8 giga legyen egy i5 vagy i7-es proci legyen az utolsó 2-3 gen az jó lesz bőven (vagy a hasonló kategóriájú amd-k), és olyat nézz, akkor, amiben 512 giga ssd van. Több tényleg nem kell. Nem kell atomerőmű az infós szakra, hoszen, ha programozol, azok olyan kis erőforrású pár soros dolgok, hogy bizttos nem akasztják meg a géped (ha virtualizálni is kell - amit kétlek, mert az csak nagyon extrém esetben jöhet elő -akkor sem szükséges egy gamaer kategóriájú pc, mert felesleges pénzkidobás lenne és egy vagyon is).


Én jelenleg egy lenovo ideapad c340-ett használok 8 giga rammal 1 tb ssd-vel és ez bővel elég így a szakra, eddig nem volt semmi gond (jövőre végezek) és egy sokkal "gagyibb" géppel kezdtem (abban valami amd alsókategóriás proci volt, kb intel celeron/pentium szinten és az első évet simán vittem -sajnos utána elromlott és többe került a javíttatása, mint amennyit ért). So nem kell fél misiket elkölteni ezeken a szakokon sem gépre, amúgy meg bent a suliban is lesznek gépek és úgyis azokon fogtok dolgozni, kiadni meg nem szoktak olyan feladatokat, amiket nem mindenki tudna megcsinálni (a különböző teljesítményű gépek miatt). Mac lehet, hogy jó az apple rendszerre fejlesztéshez, de másra nagyon macerás és drága is.

2021. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

A legolcsóbb új laptop is bőven elegendő. Nem kell erőmű.

200 körül akár


De ha ekkora a keret, akkor mindenképp érdemes pár extrát bele, pl ips matt kijelző, világító normál magyar kiosztású billentyűzet, illetve neked tetsző kialakítás. 300 föle nincs nagyon értelme menni.


Proci kb: intel 1035G#, 1135G# vagy jobb (esetleg 10210U vagy jobb), AMD pedig 4000 széria bármelyik, vagy ha már van, akkor 5000 széria szintén. Szóval a lényeg az, hogy új konstrukció és 4 mag legyen.


Integrált kártya tökéletesen elég számodra. 2018-ig megjelent játékok még játszhatóak általában az AMD-kkel és a G7 végű intelekkel.


Dedikáltat pesig kerüld, mert feleslegesen ne fogyasszon, ne melegedjen, ne akarjon elromlani. Ha ki lehet zárni ezt a hibaforrást, akkor tedd meg!


16GB RAM (ahogy felettem is írják. Nem gond, ha gyárilag csak 8, de bővítsd mindenképp!), SSD igényeid szerinti méretben legyen


Ha komolyabb játékra gondolnál, akkor gamer lapost érdemes. 300 körül 1650 GPU-sakat érdemes. De ezzal lenullázod az akkuidőt.

2021. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos tanácsokat! Esetleg azok akik lepontozták az utolsót eltudnák mondani miért tették, mármint kíváncsi lennék az ő véleményükre is. Szerintem ez egy elég szubjektív téma és ha már veszi a fáradságot az aki lepontoz fejtse ki a véleményét.
2021. máj. 25. 20:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megtaláltam a megfelelőt. Lenovo IdeaPad Gaming 3. Amd ryzen 5 4600h, 1TB ssd m.2, 16gb ram, gtx 1650 ti
2021. máj. 25. 22:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Végül egy Lenovo Legion 5 mellet tettem le a voksomat. Az anyaghasználat és a jobb hűtési rendszer miatt.
2021. máj. 26. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
👌👍
2021. máj. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Esetleg ha 2db géped van, nem lenne könnyebb-üzembiztosabb az élet?
2021. jún. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!