Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít jónak /...

Mennyire számít jónak / időtállónak egy ilyen laptop?

Figyelt kérdés
Asus... Alu ház, Intel i5 1135g7 processzor, 8gb ram (bővíthető), 512gb ssd, intel iris xe grafikus vezérlő, gyorstöltés stb... 14" fullhd ultrabook. A tapipadba integrált numerikus billentyűzet megbízható? Általános célokra, netezés, szövegszerkesztés, email, (régebbi játékok évente egyszer kétszer)

2021. okt. 30. 17:02
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

proci az jofele

mast nem igazan tudni ami lenyeges info lenne


fotipusra keres es nezegess teszteket, velemenyeket

vagy lehet egesz hasonloval vags "pont ilyennel" is talalsz


akku, hutes, uzemido, kijelzo miatt elsosorban

vagy hangszoro ha szamit


Numpad kell neked? Mert ha nem ne foglalkozz vele, emiatt nem erdemes elvetned vagy kivalasztanod

csak ha tenyleg annyira fontos de ezekrol is szo szokott lenni

annyira nem a legjobb dolog egy "dedikalt" valodi numpadhoz kepest, igazabol ez utalhat arra is hogy tulzottan pici a gep, persze igy valamenyire tobbi billentyunek tobb hely jut...

2021. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

A proci az így 2021-ben pont hulladék, de ne foglalkozz Kontárral.


Alap dolgokra teljesen jó ez is, de én pénzt nem adnék laptop esetáben 11gen i5-ért.

2021. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#2 es akkor miert adnal van jobb?

mert a Ryzen akkor micsoda? Azt mar szavakkalnki se lehet fejezni?

vagy hirtelen mar 12gent kapni ocsoert?


Termeszetesen ugy dolsz be AMD marketingnek ahogy akarsz (barki, kerdezo)

de en figyelmeztetlen keruld el meszire mint a tuzt, az ordogot

amd az nem a baratod, ellenseged

2021. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Kontár, egyrészt: tájékozódj, másrészt: tanulj meg írni! Olvashatatlan, amit idehánysz, és hiába írsz NÉHA jó dolgokat is, a stílusod miatt olyan érzése van az embernek, mintha egy debil írná.
2021. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kontár, kicsit kattant vagy, látom.

Inkább tapasztalj és tájékozódj, mielőtt hülyeségeket beszélsz!

Nem, hogy nincs semmi baj az AMD-vel, de jelenleg veri az Intelt.

De ezt a te Intel-agymosott buksid nem veszi be, úgy látom.

2021. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"#2 es akkor miert adnal van jobb?"


Ha már itt szakértesz akkor gondolom tisztában vagy a piacon lévő kínálattal és nem kell magyaráznom. Ha meg magyaráznom kell akkor megint úgy fogsz járni, mint a netről szedett videókártyás dobozokkal :D

2021. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondolom ez az UX425 vagy S435. Szerintem egyikben sem bővíthető a ram. Miért nem írod le hogy melyik model?


A tapipadba integrált numerikus billentyűzet megbízható?

Nem rossz bár nem olyan használható mint egy rendes numpad.


Játék szerintem nem lesz kellemes, 1135g7 nem túl izmos de vékony laptop lévén melegedni fog rendesen. Mivel fémházas ezért kellemetlen is lehet.

Ha ráakasztok egy 4k monitor már visít a venti.


Aksi idő valszeg 5-15 óra. használat intenzitásától függően.

2021. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A tapipadba integrált numerikus billentyűzetre érdemes figyelni, mert sok helyen szerepel a terméket bemutató képeken közben az adott kivitelben meg nincs benne. Egyik haverom vett nemrég egy Asus notit és ott is ugyanez volt a helyzet ( igaz a leírásokban nem említetteék, hogy lenne de az összes termékfotón meg rajta volt ).
2021. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" intel iris xe grafikus vezérlő"


én kerülném erősen, híres az intel a driverek kezének elengedéséről.


gf ill amd grafikához gyakran 10+ éves support van driver terén intelnél 1-2?, 3+ évest frissítést kétlem találsz hozzá.

2021. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8 giga RAM már netezésre is karcsú, Inteles procival szerelt laptopot nem vennék mostanában (bár ez csak minimálisan számít), az 512 gigás ssd sokaknak elég lehet, de ha szoktál torrentezni, több filmet a laptopon tartani vagy játszani, akkor elég hamar belakod. Én inkább hajlanék az 1 gigás fele, már ha van belőle olyan verzió. A grafikus vezérlő meg gondolom valami prociba integrált izé, szóval nem tudom mennyire régi játékokkal játszanál vele, de ha csak néhány évesek, akkor sok jóra ne számíts.

Ragaszkodsz a 14 colos kijelző mérethez? Az újabb laptopokban elég kicsike a káva a képernyő körül, szóval egy 15,6-os is elég kompakt tud már lenni.


Összefoglalva: Az egyetlen igazi problémám a RAM, abból már illene 16-nak lennie benne. Ha valóban bővíthető, akkor ezt még később lehet orvosolni, de én nem szórakoznék ezzel, hanem alapból 16-al kérném. Meg hát az ssd mérete nekem kicsi lenne.

2021. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!