Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alsó tápos gépházakba hogyan...

Alsó tápos gépházakba hogyan érdemes beszerelni a tápegységet?

Figyelt kérdés
A tápegység ventilátorja lefele legyen, így kintről szívjon magának friss levegőt vagy felfele legyen és ezáltal a gépház hőjét szívja be ami meleg levegő? Azért kérdezem, mert sok összerakott gépnél látom a második féle megoldást, pedig én idáig inkább arra szavaztam hogy kintről szívjon magának levegőt, a gépház levegőztetésére ott vannak a rendszerhűtő ventilátorok.

2021. nov. 9. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kintről szív, de nálam van a táp felett burkolat így bentról nem is nagyon tudna. Ha vízhűtést akarsz akkor mindenképp lentről/kintről szívjon.
2021. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kintről
2021. nov. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kintről ajánlottabb, a gépház szellőzését meg úgy is ventivel érdemes megoldani külön, nem a tápnak kell a meleg levegőt kivinnie.
2021. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt akarod hogy belülről szívjon akkor felső tápos házat vegyél.

Mert a meleg levegő szeret önmagától is felfele szállni..

2021. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó tápos gépházaknál általában van egy porszűrővel ellátott nyílás alul - mint itt:

[link]

is látható. Ez esetben a tápegységet ventilátorral lefelé kell beszerelni, hogy ezen nyíláson keresztül a szoba hűvösebb levegőjét szívhassa be:

[link]

2021. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen eddig én is így csináltam, de sok összeszerelős videóban pl pcx, ott úgy látom hogy megcserélik, csak nem tudom miért.
2021. nov. 9. 23:32
 7/8 hypno ***** válasza:

Az alsó tápos házakat pont arra találták ki, hogy a tápon ne a gép belsejében már felmelegedett levegő haladjon keresztül.


Ezen kívül a táp rögzítő furatai nem szimmetrikus kialakításúak, hogy a helyes beszerelési pozíció ne is legyen kérdés.

Erőszakot persze lehet tenni egy bolondbiztos rendszeren is.

2021. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Be Quiet házam van és ott a hivatalos házbemutatójukon mutatják, hogy mindenképpen lefele legyen a ventillátor, ahogy az 5-ös mondja.


Én inkább nekik hiszek mint a pcx-nek, meg őszintén, a józan paraszti ész is ezt sugallja...

2021. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!