Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes a laptop kijelzőjét...

Érdemes a laptop kijelzőjét nagyobb felbontásúra cserélnem?

Figyelt kérdés

Van egy Asus X550JX típusú laptopom,az alábbi dolgok vannak benne:


12 GB RAM

1TB HDD

500 GB SSD

GTX 950M Videókártya

I5 - 4200H Processzor


Mindennel meg vagyok elégedve,viszont az egyetlen ok amiért esetleg le cserélném az a képernyő felbontása (1366 x 768)

mert azért valljuk be,nem minden esetben a legszebb már ez a felbontás.


Nézegettem neten, és lehet hozzá kapni HD felbontású kijelzőt..

Viszont nem tudom,hogy egyáltalán érdemes e ilyenben gondolkodni.

Nem tudom,hogy a processzor/videókártya elbírná - e nagyobb felbontást!? Őszintén szólva ehhez teljesen hülye vagyok! Ha ilyesmiről van szó elég egy kompatibilis kijelző csere, és máris nagyobb felbontásra képes a masina,vagy ez csak az én fejemben ilyen egyszerű?


Köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 15. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Paraméterei alapján természetesen elbírná a FULLHD kijelzőt is. (nyilván attól is függ mire akarod használni)


Elvileg megoldható, DE azt csak abban az esetben ha konkrétan az adott típushoz kapható ilyen felbontású kijelző. Ahogy nézem, megjelent nagyobb kijelzővel is tehát az szerintem kompatibilis vele.


Az viszont már más kérdés, hogy a kb ~40eFt-os árat megéri-e neked. Nyilván olcsóbban jössz ki, mint egy új laptoppal, az tény.

2021. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Néha szoktam rajta játszani (Fifa 22,Pes 2021,ETS 2) és szinte ugyan ilyen gyakran filmet nézni.

Meg Abletont használok,de az ugye nem annyira vizuális dolog.


Nem vagyok egy nagy gamer vagy ilyesmi. De azért szebb a szemnek úgymond a HD felbontás,ez tény!


Gondolkodtam másik laptop vásárlásán de ami ennél sokkal jobb az egy autó ára.. Ami ennél kicsivel jobb az meg annyit nem dobna az én felhasználásom mellett,hogy megérje nekem! Azért gondoltam arra,hogy ezzel a kijelző cserével HD felbontással 40k-ból nyernék annyit mint egy új laptopnál akár több 100k-ból.


Viszont akkor ezt a műveletet érdemesebb mindenképp szervízben/szaküzletben kivitelezni ha jól gondolom!?


Pasztázni már pasztáztam újra a videokártyát/processzort..

HDD-SSD cserét is megoldottam,de akkor ezek szerint ezt nem érdemes kockáztatni házilag!?

2021. nov. 15. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem érne ennyit egy kijelző csere. Ha véletlen betőrne, vagy elromolna, az más kérdés. Mekkora a képernyője? Kíváncsi vagyok, mennyit dobna a pixel sűrűségen. Amúgy ennyit én is el mertem végezni házilag, de kijelző cserét már profira bíztam. Az sem mindegy, hogy mennyit költöttél eddig a gépre. Ha van benne pénz és teljesítmény, akkor lehet, megéri, de neked kell eldönteni.
2021. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha van hozzá affinitásod, akkor megpróbálhatod házilag is, igazából nem sokkal nehezebb mint egy proci pasztázása.

Pontosabban: nyilván más buktatói vannak, de úgy értem, aki elég precíz és körültekintő ahhoz, hogy ezt a szétszedéskor a műanyag alkatrészek eltörése nélkül és tisztításkor az smd alkatrészek letörése nélkül megtegye, szerintem képes kijelzőt is cserélni. :)


Mindenképp javaslok hozzá megfelelő szerzámokat (pl baromi hasznos egy "mobilokhoz használt javítókészlet") pl ilyesmi: [link]

Ezen kívül sűrített levegő (por eltávolítására a pici részekben) és képernyő tisztító folyadék.

Na meg pesze sok sok türelem és semmi kapkodás. :)


Csatlakozók lehúzásánál figyelj arra, hogy a szalagkábelek le vannak fogatva (tehát nem szabad kitépni nyilván :D).


Amúgy a legegyszerűbb ha nézel róla egy videót, mert akkor láthatod azt is, hogy hol vannak a rögzítési pontok és mire kell figyelni (hol lehet pl rejtett csavar, amit nem vettél észre).

Most így hirtelen ezt találtam: https://www.youtube.com/watch?v=ipfNzcFWaWM

(A videón látható fickó sem tűnik profi szervizesnek, szóval azért némi fenntartással kell kezelni, de arra jó, hogy a csavarok, csatlakozók helyét megismerd.)

2021. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

15.6" a kijelző mérete.


Annó használtan vettem 90 000 forintért. Azóta durván körülbelül 50 000 forintot költöttem rá.



Köszönöm a válaszokat és a linkeket is, mindenképp hasznosak!! :)

Igen amúgy nekem szerelésnél mindíg ilyen "szalagkábel parám van".. :D Olyan finoman nyúlok hozzá mintha attól félnék,hogy robban.. :D

2021. nov. 15. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű döntés... én nem vacakolnék vele. Bár nem a legbonyolultabb dolog a kijelzőcsere. Ennek ellenére én már hanyagolnám. Öreg gép ez.


Ha maradsz a használt vonalon, akkor egy 1650(Ti) GPU-s gépet vennék. 200 körül el lehet csípni egyet-egyet.

Ami tény... jelenleg ennél gyengébb GPU-s laptopot játékra nincs értelme venni, még PES/FIFA mellé sem. Újonnan meg valóban 300 körül indul, pl:

[link]

2021. nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!