Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb alaplap...

Melyik a legjobb alaplap márka jelenleg?

Figyelt kérdés
2021. nov. 28. 21:34
A kérdező szavazást indított:
Asrock
Asus
Biostar
Gigabyte
MSI
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gigabyte és Asus kvázi elpusztíthatatlanok. Asrock egész jó, de olyan alaplapokkal több problémám is volt (6 db egyforma, mindnek ugyan az a baja, típushiba). MSI egész jó, Biostart nem ismerem, de úgy tudom ők régi platformokra építenek, például néhány éve még 3. generációs Intel Core procikat fogadó lapot dobtak piacra.
2021. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet így kijelenteni, hogy melyik jó melyik nem jó, egyrészt nem csak egy kategóriában gyártanak lapokat, egy 20k-s lapon nyilván más minőségű komponenseket használnak mint egy 120k-s lapon.


Most olyan hogy közel 10 évet használtam egy Gigabyte lapot gond nélkül, ennek kapcsán azt vettem utána is, 24 órán belül már garanciát kellett intéznem, mert teljesen elszállt rajta a hálózati rész.

2021. nov. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 giga lapom volt, mindkettő behalt 1 év után, szóval nekem pl nem jött be.

Fontos az ár, a foglalat, mini, sima ATX vagy más formátum stb, kb lehetetlen ilyen alapon rábökni hogy ez. Nekem személy szerint az MSI és ASUS lapok jöttek be, de lehet a gigabyte-nál is pont két gyári hibásat vagy típushibásat találtam.

2021. nov. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek vannak jó és kerülendő modelljei. Ár és felhasználás határozza meg, hogy mit érdemes venni. Deköhöghetek ide két példés, hogy AsRock Pro4-ei általában ajánlottak, MSI Mortar és Tomahawk szintén.

DS3-akat meg irodába se vennék,de gigabyte-nak is vannak ajánlott lapjai, ASUSnak is... mindenkinek...

2021. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4.Pro4-ből a B85-ös és ha jól rémlik a B350-es(ami pont van nekem)RAM slot hibával küszködött, elég magas rátával.


Kérdező:

MSI-nek volt is volt szórása, leginkább még az AM4 elején kicsit az UEFI-vel volt probléma, de azóta szerintem ők szállítják a legjobb deszkákat.

ASUS-t továbbra is csak a felsőbb polcról érdemes, igaz ott már nagy a verseny de az ASUS kiemelkedő mindenképpen.

A többi esetben sok körültekintés szükséges, mind a Gigabyte, mind az ASRock-ra oda kell figyelni melyiket veszi az ember. Biostar egy külön kategória, nem rosszabb mint a többi de kevés a teszt róluk ezért nehéz megítélni.

2021. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszike válaszokat!
2022. jan. 3. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!